Informacinių įgūdžių pamoka „Kelionė į knygų šalį“ 1 c kl.

Rugsėjo 28 d. bibliotekoje lankėsi 1 c kl. mokiniai. Bibliotekos vedėja mokinius pasitiko skaitydama  ištrauką iš Kęstučio Kasparavičiaus „Skrendančios knygos“, parodė jiems kaip atrodė pirmoji Lietuvoje išleista knyga Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Su mokiniais diskutavo, kokia bibliotekoje yra knygų įvairovė, koks knygos amžius.
Pamokos eigoje, mokiniai susipažino su mokyklos bibliotekos taisyklėmis. Po to, pirmokai garsiai prisiekė mylėti, tausoti knygeles ir vadovėlius.  Po priesaikos su mokiniais išsiaiškinome, kaip surasti reikiamą knygą. Pagal ką sudėtos knygelės. Išsiaiškinome kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno ir kokias paslaugas atlieka biblioteka. Pirmokams bibliotekininkė įteikė priesaiką, „Knygelės prašymus“ kaip reikia saugoti knygeles bei bibliotekos vedėjos sukurtus skirtukus.
Smagiai padiskutavus apie jų skaitomas knygeles, apžiūrėjome bibliotekos patalpas, susipažinome kokie skyriai bibliotekoje yra. Po diskusijos, mokiniai, pirmą kartą iš mokyklos bibliotekos,  rinkosi knygą.

Informacinių įgūdžių pamoka „Kelionė į knygų šalį“ 1 a kl.

Rugsėjo 23 d. bibliotekoje lankėsi 1 a kl. mokiniai. Bibliotekos vedėja mokinius pasitiko skaitydama  ištrauką iš Kęstučio Kasparavičiaus „Skrendančios knygos“, parodė jiems kaip atrodė pirmoji Lietuvoje išleista knyga Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Su mokiniais diskutavo, kokia bibliotekoje yra knygų įvairovė, koks knygos amžius.
Pamokos eigoje, mokiniai susipažino su mokyklos bibliotekos taisyklėmis. Po to, pirmokai garsiai prisiekė mylėti, tausoti knygeles ir vadovėlius.  Po priesaikos su mokiniais išsiaiškinome, kaip surasti reikiamą knygą. Pagal ką sudėtos knygelės. Išsiaiškinome kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno ir kokias paslaugas atlieka biblioteka. Pirmokams bibliotekininkė įteikė priesaiką, „Knygelės prašymus“ kaip reikia saugoti knygeles bei bibliotekos vedėjos sukurtus skirtukus.
Smagiai padiskutavus apie jų skaitomas knygeles, apžiūrėjome bibliotekos patalpas, susipažinome kokie skyriai bibliotekoje yra. Po diskusijos, mokiniai, pirmą kartą iš mokyklos bibliotekos,  rinkosi knygą.

Informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 7b kl. mokiniams: žodynų ir žinynų lobynai

Rugsėjo 21 d.  7 b  klasės mokiniai  su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Laisvūne Šatiene lankėsi mokyklos bibliotekoje. Tai buvo netradicinė pamoka, kurios metu septintokai sužinojo apie žodynų ir žinynų įvairovę, sandarą bei atliko įvairias užduotis. Mokytoja mokiniams priminė lietuvių kalbos tyrinėjimo pradžią, pirmųjų žodynų misiją ir autorius bei paragino pamąstyti, kodėl šiandien reikalingi žinynai ir žodynai ir kaip nepaklysti informacinio srauto gausoje.
Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su bibliotekoje esančiais žodynais ir žinynais, kokia informacija juose slepiasi ir kaip ji išdėstyta. Taip pat paaiškino, kaip reiktų ieškoti reikiamos informacijos ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti. Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką žodynuose ir žinynuose, mokiniai aktyviai atliko bibliotekos vedėjos nurodytas užduotis. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Suradę informaciją, mokiniai užsirašė sąsiuviniuose. Kartu su mokytoja aptarė, kodėl svarbu naudotis ne tik šiuolaikinių technologijų teikiamomis informacijos paieškos galimybėmis, bet ir tradiciškai mokėti rasti informaciją žodynuose bei žinynuose.
Šio netradicinio užsėmimo metu mokiniai susipažino su žodynų ir žinynų įvairove,  ugdėsi  informacinius įgūdžius ir mokėjimo mokytis kompetenciją.

Informacinių įgūdžių pamoka „Kelionė į knygų šalį“ 1 b kl.

Rugsėjo 18 d. bibliotekoje lankėsi 1 b kl. mokiniai. Bibliotekos vedėja mokinius pasitiko skaitydama  ištrauką iš Kęstučio Kasparavičiaus „Skrendančios knygos“, parodė jiems kaip atrodė pirmoji Lietuvoje išleista knyga Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Su mokiniais diskutavo, kaip anksčiau ir ant ko buvo rašomos knygos, kokią bibliotekoje yra knygų įvairovė, koks knygos amžius.
Pamokos eigoje mokiniai susipažino su mokyklos bibliotekos taisyklėmis. Po to, pirmokai garsiai prisiekė mylėti, tausoti knygeles ir vadovėlius.  Po priesaikos su mokiniais išsiaiškinome, kaip surasti reikiamą knygą. Pagal ką sudėtos knygelės. Išsiaiškinome kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno ir kokias paslaugas atlieka biblioteka. Pirmokams bibliotekininkė įteikė „Knygos prašymus“ kaip reikia saugoti knygeles bei bibliotekos vedėjos sukurtus skirtukus.
Smagiai padiskutavus apie jų skaitomas knygeles, apžiūrėjome bibliotekos patalpas, susipažinome kokie skyriai bibliotekoje yra. Po to, mokiniai rinkosi knygą sau iš mokyklos bibliotekos.

Netradicinė lietuvių k. pamoka 1 c kl.

Rugsėjo 9 d., bibliotekoje, 1 c kl. vyko netradicinė lietuvių k. pamoka „Mano knygelės“. Mokytoja Rima Viederienė

Mano knygelės

Susipažinti su knygų įvairove, paskatinti vaikus domėtis knygomis ir tinkamai su jomis elgtis, 1c klasės mokiniai atėjo į netradicinę pamoką bibliotekoje. Įminę keletą mįslių apie knygą, išsiaiškinę kuo skiriasi ir kam skirtas laikraštis, žurnalas ir knyga, mokiniai apžiūrėjo kur jie sudėti knygų lentynose. Jie suprato, kad knygose galima rasti daug įdomybių. Visi susitarėme, kad per metus perskaitysime V. Tamulaičio knygą „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“.

R. Viederienė

Algirdui Pociui – 90

Nuo rugpjūčio 28 d.  iki spalio 1 d. bibliotekoje vyksta literatūrinė spaudinių paroda  „Algirdui Pociui – 90“. Kviečiame apsilankyti.

Pasivaikščiok po 10 pasaulinio lygio muziejų tiesiog savo kompiuterio ekrane

Jei ieškai įdomesnės veiklos karantinui namuose, leiskis į intriguojančią pažintį su net 10 pasaulinio lygio muziejų. Virtualūs turai, meno kūrinių aprašymai ir produktyvus laiko praleidimo būdas vos vieno mygtuko paspaudimu. Mes mylime keliones, todėl ieškome įvairiausių būdų jomis mėgautis. Šį kartą pasimėgaukime niekur neišėję iš namų. Saugokime save ir kitus nenuobodžiaudami!

1. Modernaus meno muziejus, Niujorkas > https://shorturl.at/euLOW
2. Orsė muziejus, Paryžius > https://shorturl.at/gktNV
3. Uficių galerija, Florencija> https://shorturl.at/CQWZ1
4. J. Paul Getty meno muziejus, Los Andželas > https://shorturl.at/mBDN2
5. Nacionalinis muziejus Naujajame Delyje > https://shorturl.at/oBDQS
6. Čikagos meno institutas > https://shorturl.at/tyNQ1
7. Detroito menų institutas > https://shorturl.at/orARZ
8. Frida Kahlo muziejus, Meksiko miestas > https://shorturl.at/pzDPZ
9. Nacionalinė šiuolaikinio meno galerija, Roma> https://shorturl.at/vDPV7
10. Teito galerija, Londonas > https://shorturl.at/EGNVX

Šaltinis: https://airguru.lt/pasiulymai/pasivaiksciok-po-10-pasaulinio-lygio-muzieju-tiesiog-savo-kompiuterio-ekrane/?omnisendAttributionID=email_campaign_5e71f36899f0b71f22830e04&omnisendContactID=5bacc0f728445332bcb5a5b6&omnisendScopeID=5b9fa983597ed708a4081929_7_&utm_campaign=campaign%3A%EF%B8%8F%23KąVeikti+namuose%3F+%285e71f36899f0b71f22830e04%29&utm_medium=email&utm_source=omnisend žr. [ 2020.03.18]

Informacija tėveliams ir visai šeimai

Naudingos nuorodos vaikų ugdymui(si) karantino laikotarpiu

 
 

Vaikams ir visai šeimai:

Internetinė nemokama biblioteka – https://www.vyturys.lt (knygos pagal amžių);

Audio knygos, pasakos – https://www.audioknygos.lt/78-nemokamos-lietuviskos-audio-knygos-3/?fbclid=IwAR09-S8nWRX6Vfd92JI0-PPlCsnrGHYJVnJCULHTDq0dSsadiKdf5gysx1o;

Skaitmeninės mokymosi aplinkos – https://www.eduka.lthttps://www.ema.lt.

Įvairios pamokos jums ir jūsų vaikams – https://classroommagazines.scholastic.com/…/learnathome.htm…;

Zoologijos sodas neišėjus iš namų – https://www.earthcam.com/events/animalcams/…;

63 eksperimentai vaikams (ir visai šeimai) – https://mommypoppins.com/…/50-easy-science-experiments-for-…

100 pratimų vaikų kūrybiškumui – https://mommypoppins.com/…/100-awesome-kids-crafts-for-crea…;

Pamokos apie gamtą – https://www.facebook.com/…/a.68561243815…/2973430702701962/…;

Kai išeisite į gamtą, be įdomybių, kurias galite nuveikti, paslėpti lobiai – https://www.geocaching.com/play;

Radijo pasakos – https://www2.lrt.lt/vaik…/ikimokyklinukams/24-radijo-pasakos;

Vaikų radijo teatras – https://www2.lrt.lt/…/ikimokyklinuk…/25-vaiku-radijo-teatras;

Žaidimai – https://www2.lrt.lt/vaikams/ikimokyklinukams/5-zaidimai;

Įvairūs darbeliai su vaikais – https://www2.lrt.lt/vaika…/ikimokyklinukams/6-pasidaryk-pats;

Sportas vaikams čia – https://www2.lrt.lt/vaikams/ikimokyklinukams/7-sportas;
ir čia – https://mommypoppins.com/…/25-exercise-games-indoor-activit…;

Muzika vaikams – https://www2.lrt.lt/vaikams/ikimokyklinukams/4-muzika;

Anglų kalbos pamokėlės visai nemokantiems, pvz., čia – https://www.youtube.com/watch?v=NIk1-ck4c6Q&t=55s;

Linksmybės su mama ir tėčiu, broliu ar sese – https://www.facebook.com/watch/?v=2639269676308046;

„Įdomios pamokos tiesiogiai” – https://www.lrt.lt/…/del-koronaviruso-namie-likusiems-vaika….

https://mtc.lt/attachments/article/643/RM_Ka_veikti.pdf

https://www.biblioteka.smsvb.lt/naujienos/kvieciame-skaitmeninio-rastingumo-mokytis-savarankiskai/

 

https://techagainstcoronavirus.com/?fbclid=IwAR1kpo1o9UPb69nnEAgdameyOmf-z62-ZIDqo4LWrj7joM12nQVrOhowztA

1-4 kl. mokinių sukurtų knygelių paroda skirta „Knyg­nešio dienai paminėti“

Kovo 10-21 d. bibliotekoje vyksta 4 kl. mokinių sukurtų knygelių paroda skirta „Knygnešio dienai paminėti“.  Kviečiame apsilankyti.