1b kl. dalyvauja projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

Mokyklos biblioteka pakvietė 1 b kl. mokinius sudalyvauti bibliotekai skirtame  projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“. Pasirinkome temą:  „Saugus elgesys internete“.
Pirmiausia su mokiniais padiskutavome  ką jie  veikia su išmaniaisiais įrenginiais – telefonais, planšetėmis, kompiuteriais, su kuo bendrauji žaidimuose bei su kuo susirašinėji žinutėmis ir kokia informacija dalinasi. Analizavome  ką mokiniai darytų, jei užkalbintų nepažįstami žmonės gatvėje ir internete. Paminėjome kodėl negalima skelbti tam tikrų duomenų visiems, ypač nepažįstamiems žmonėms.
Pasižiūrėję vaizdo medžiagą ir pasiklausę bibliotekos vedėjos  mokiniai išsiaiškino kas yra asmeninė  ir neasmeninė informacija. Ką galima skelbti internete, sakyti nepažįstamiems žmonėms, draugams.
Praktinėje veikloje, mokiniai, interaktyviame žaidime,  įtvirtinto įgytas žinias, grupuodami asmeninę ir neasmeninę informaciją. Pabaigos žaidime buvo aptartos įvairios situacijos.

Bibliotekos vedėja Alma Urbienė

 

1c kl. dalyvauja projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

Vasario 12 d. mokyklos biblioteka pakvietė 1 c kl. mokinius sudalyvauti bibliotekai skirtame  projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“. Pasirinkome temą:  „Saugus elgesys internete“.
Iš pradžių su mokiniais padiskutavome  ką jie  veikia su išmaniaisiais įrenginiais – telefonais, planšetėmis, kompiuteriais, su kuo bendrauji žaidimuose bei su kuo susirašinėji žinutėmis ir kokia informacija dalinasi. Analizavome  ką mokiniai darytų, jei užkalbintų nepažįstami žmonės gatvėje ir internete. Paminėjome kodėl negalima skelbti tam tikrų duomenų visiems, ypač nepažįstamiems žmonėms.
Pasižiūrėję vaizdo medžiagą ir pasiklausę bibliotekos vedėjos  mokiniai išsiaiškino kas yra asmeninė  ir neasmeninė informacija. Ką galima skelbti internete, sakyti nepažįstamiems žmonėms, draugams.
Praktinėje veikloje, mokiniai, interaktyviame žaidime,  įtvirtinto įgytas žinias, grupuodami asmeninę ir neasmeninę informaciją. Pabaigos žaidime buvo aptartos įvairios situacijos.

Bibliotekos vedėja Alma Urbienė

5b kl. dalyvauja projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

Vasario 12d., biblioteka, 5b kl. mokinius pakvietė sudalyvauti bibliotekai skirtame  projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“. Pasirinkome temą:  „Saugus elgesys internete“.

Mokiniai užsiėmimo metu aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus apie saugų elgesį internete. Dauguma mokinių jau žinojo kaip reikia saugiai bendrauti internete, kokią informaciją galima atskleisti, o kokią informaciją viešinti nesaugu. Mokiniams labai patiko praktinė užduotis. Jie aptarinėjo situacijas, diskutavo. Buvo dvi situacijos (patyčios ir įrašų platinimas internete) kur mokinai sužinojo kaip reikėtų elgtis tokiose situacijose, ko negalima daryti.

Informacija buvo naudinga, nes mokiniai pasitikrino ką jau žinojo apie saugų elgesį ir ar moka saugiai ir pagarbiai bendrauti internete.

Bibliotekininkė ir klasės vadovė Dalia Šinkevičienė

 

 

1a kl. dalyvauja projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

Mokyklos biblioteka pakvietė 1 a kl. mokinius sudalyvauti bibliotekai skirtame  projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“. Pasirinkome temą:  „Saugus elgesys internete“.
Pirmiausia su mokiniais padiskutavome  ką jie  veikia su išmaniaisiais įrenginiais – telefonais, planšetėmis, kompiuteriais, su kuo bendrauji žaidimuose bei su kuo susirašinėji žinutėmis ir kokia informacija dalinasi. Analizavome  ką mokiniai darytų, jei užkalbintų nepažįstami žmonės gatvėje ir internete? Paminėjome kodėl negalima skelbti tam tikrų duomenų visiems, ypač nepažįstamiems žmonėms.
Pasižiūrėję vaizdo medžiagą ir pasiklausę bibliotekos vedėjos  mokiniai išsiaiškino kas yra asmeninė  ir neasmeninė informacija. Ką galima skelbti internete, sakyti nepažįstamiems žmonėms, draugams. Praktinėje veikloje, mokiniai, interaktyviame žaidime,  įtvirtinto įgytas žinias, grupuodami asmeninę ir neasmeninę informaciją. Pabaigos žaidime buvo aptartos įvairios situacijos.

Bibliotekos vedėja Alma Urbienė

4 c kl. dalyvauja projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

4 c kl. mokiniai dalyvauja bibliotekai skirtame  projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“
Pasirinkome temą:  Asmens duomenų apsauga ir privatumas
Išsiaiškinę, kas yra asmeninė  ir neasmeninė informacija,  mokiniai sugrupavo teiginius interaktyvioje lentoje. Pateikė pavyzdžių. Sužinojo kad visą informaciją atskleisti tėvams, mažiau draugams, mažiausiai būrelių, gimtadienių draugams ir kt.  Pateikė pavyzdžių kokią informaciją galima dalinti. Sugrupavo teiginius lentoje.
Mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmus “Pačiupk bananą”, “Kad kompiuteris netaptų priešu” .
Toliau pateikiau jų mėgstamų žaidimų “Fifa”, “Among” “Robloks” skrajučių ir įvardijome jų grėsmes ir galimybes.
Mokiniai aptarė kokie gali būti susitarimai šeimoje, pasakė pasižadėjimą savo informaciją saugoti.
Pasitikrinimui kiekvienas atliko testą “Ar saugu internete?“ ir pažaidėme žaidimą “Apuoko pamokėlė”, kur mokiniai turėjo atrinkti teisingą įvykių seką.
Pavyko ir vaikams patiko.

4 c kl. mokytoja Rima Viederienė

 

Tautosakos lobiai bibliotekoje – 5 kl.

Sausio 25 d. penktokams bibliotekoje buvo skirta pamoka apie tautosaką. Bibliotekininkė A. Urbienė supažindino mokinius su smulkiosios tautosakos žanrais. O jų išties daug: ne tik mįslės, patarlės ar skaičiuotės, bet ir erzinimai, anekdotai, keiksmai, prietarai. Po teorinio supažindinimo laukė praktinė užduotis. Bibliotekininkė davė mokiniams knygų, iš kurių jie turėjo išrinkti nurodyto žanro pavyzdžių ir raiškiai juos perskaityti. Mokytoja Ž. Klungienė pamokė, kaip reikėtų raiškiai sakyti skirtingus smulkiosios tautosakos kūrinėlius. Ji prašė vaikų daryti išvadą, apie ką daugiausiai kalba smulkioji tautosaka. Mokiniai pastebėjo, kad šiuose kūriniuose dažniausiai minimas žmogus, namai, šeima, darbas, augalai, – visa tai, kas lietuviui nuo seno buvo brangu.

Lietuvių liaudies kūryba penktokams pasirodė ir įdomi, ir keistoka, ir linksma.

Bibliotekos vedėja A. Urbienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ž. Klungienė

Edukacinė pamoka aštuntokams „Simonas Daukantas. Biografija“

Sausio 11-12 d. mokyklos bibliotekos darbuotojos – A. Urbienė ir D. Šinkevičienė –
pakvietė aštuntokus į edukacinę pamoką, skirtą S. Daukantui. Prieš pamoką mokiniai gavo užduotį: atidžiai išklausyti filmo pasakojimo apie S. Daukantą, išanalizuoti pateiktis ir atlikus visas užduotis suformuluoti atsakymą į klausimą, kodėl aikštė prieš prezidentūrą pavadinta Simono Daukanto vardu.Vaizdinėje medžiagoje bei bibliotekininkių pristatytame filme buvo pateikta daug
įdomių faktų apie rašytoją ir istoriką. Mokiniai sužinojo apie šios asmenybės veiklą bei nuopelnus Lietuvos istorijai ir kalbai. Pamokoje buvo pristatytos mokyklos bibliotekoje esančios Simono Daukanto knygos.
Pamokos metu įgytas žinias aštuntokai galėjo pasitikrinti ir įsivertinti naudodami
internetinį įrankį ,,Kahoot!“.

Mokyklos bibliotekininkės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J.L. Šatienė

Kalėdinių pasakų skaitymai mokyklos bibliotekoje

Jau tapo gražia tradicija mūsų mokyklos bibliotekoje prieš didžiąsias šventes ruošti Kalėdines skaitymo popietes pradinių klasių mokiniams. Kalėdinės pasakos pasiklausyti susirenka visos pradinės klasės.
Belaukiant šv. Kalėdų bibliotekoje vyrauja šventinė nuotaika, kuri nuteikia mokinukus pasakos klausymuisi. O kad būtų dar smagiau klausytis, bibliotekos vedėja paruošia skaitmenines Kalėdinių pasakų knygas. Taip mokiniai gali klausytis ir kartu sekti skaitomą tekstą bei grožėtis iliustracijomis. Po pasakos mokiniai atlieka įvairias lavinančias užduotėles. Užduotėlės būna parengtos pagal vaikų amžiaus tarpsnį. Pirmokėliai bandė save įsivaizduoti elfais. Antrokai bandė iššifruoti paslėptus žodžius ir piešė angeliuką. Trečiokai kūrė kalėdinį atviruką, o ketvirtokai gamino eglutę iš popieriaus ir ją puošė. Gera nuotaika ir kūryba neapleido mūsų mažųjų mokinukų.
Sakoma, kad Kalėdos – stebuklų metas ir jis vis dar tęsiasi, nes bibliotekoje vis dar vyksta akcija „Bibliotekų knygų Kalėdos“. Dėkojame mokiniams ir mokytojams, kurie dosniai dovanoja knygas. Akcija vyks iki sausio 17 dienos. Kas dar nespėjo sudalyvauti akcijoje, labai laukiame Naujaisiais metais.
Bibliotekos vedėja Alma Urbienė

Septintokams apie Advento, Kūčių ir Kalėdų tradicijas

Gruodžio 20 dieną septintų klasių mokiniai rinkosi į lietuvių kalbos pamokas mokyklos bibliotekoje. Septintokams bibliotekos darbuotojos paruošė įdomų pasakojimą apie Advento tradicijas, gražiausių ir prasmingiausių metų švenčių, Kūčių ir Kalėdų, papročius. Įtvirtinti žinias mokiniai galėjo spręsdami kryžiažodį. Septintokai pasidžiaugė, kad daugelį tradicijų žino, kai kurias yra išsaugoję šeimose, o po šios pamokos gebės paaiškinti ir jų kilmę bei prasmę, puoselės mūsų senąją kultūrą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos

Tarpmokyklinis protmūšis „Ką žinai apie 2022 metų vaikų knygų penketuką?“

Paskutinę rudens dieną, lapkričio 30-tą, trys Biržų „Aušros pagrindinės mokyklos“ 3–4 kl. komandos dalyvavo Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje vykusiame tarpmokykliniame literatūriniame protmūšyje „Ką žinai apie 2022 metų vaikų knygų penketuką?“ Protmūšyje dalyvavo 7 mokyklų komandos. Mūsų mokyklos 3 b kl. komanda laimėjo II vietą, o 3 c kl. komanda laimėjo III vietą.
Dėkojame už dalyvavimą protmūšyje 3b klasės komandos nariams: Mantvilei Visockaitei, Jonui Pačešiūnui, Kasparui Venckui, Viltei Stukaitei, Oriui Suškins, Akvilinai Juškaitei, bei 3c klasės komandai: Meidai Mažuikaitei, Agotai Nevieraitei, Orestui Onaičiui, Danieliui Šernui, Adrijai Paplauskaitei, Emiliui Vaičekoniui ir 4 a kl. komandai: Domui Čyrui, Viktorijai Degutytei, Jorūnei Kazlauskaitei, Urtei Lapėnaitei, Gytei Pečiukevičiūtei, Rusnei Trečiokaitei. Taip pat dėkojame mokytojoms Eglei Nemanienei, Virginijai Kruopienei ir Daivai Petrulienei už puikų komandų paruošimą.
Bibliotekos vedėja Alma Urbienė