1 a kl. Valanda mokyklos bibliotekoje. Kaip gimsta knyga?

Paskutinę pavasario dieną 1 a klasės mokiniai kartu su mokytoja Egle Nemaniene praleido popietę mokyklos bibliotekoje. Popietės tikslas  – „Kaip gimsta knyga“.
Popietės metu mokiniai žiūrėjo filmuką „Kaip gimsta knyga“ bei kartu su bibliotekos vedėja aiškinosi kokius pagrindinius požymius turi knyga, kur tuos požymius knygoje galima surasti.

 

Startuoja skaitymo akcija – iššūkis „Vasara su knyga“

Skaitymo iššūkis prasidės 2021 m. birželio 1 d.
Šių metų šūkis – „Knyga – vasaros desertas“!
Skaitymo iššūkis – tai varžytuvės, vykstančios nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. visoje Lietuvoje.
Iššūkį priėmę dalyviai (amžius nesvarbus) sutinka įveikti 5 skaitymo užduotis. Dalyvaujantys gali registruotis bibliotekoje arba savarankiškai interneto svetainėje vasarasuknyga.lt
Dalyviai, užsiregistravę interneto svetainėje, įvykdytas užduotis registruoja savarankiškai.
Dalyviai, kuriems sunku užsiregistruoti patiems, bibliotekininkas jį užregistruoja.

Mokyklos Teams platformoje yra sukurta komanda „Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Biblioteka“ Čia galite rasti informacija apie skaitymo iššūkį.

Jei nepavyksta užsiregistruoti ar prisijungti:
Galimi sprendimai:
– Ar tinkamo ilgio kuriamas slaptažodis? (reikia, kad būtų bent 6 simboliai);
– Rekomenduojama vardą vesti iš dviejų žodžių, kad būtų unikalus;
– Prisijungiant reikia vesti ne elektroninio pašto adresą, o sukurtą prisijungimo vardą;
– Administratoriai gali pake
isti slaptažodį ir skaitytojui pateikti naują;
– Galime pasiūlyti užregistruoti skaitytoją jei atsiunčia visus duomenis;
– Jei pamiršo slaptažodį, gali paspausti „Pamiršau slaptažodį“ ir į elektroninį paštą ateis naujas.
Kiti dažniausiai skaitytojų užduodami klausimai:

Dažniausiai užduodami klausimai

Projekto „Aktyviausiai skaitanti 1-4 kl. klasė“ rezultatai

Projektas „Aktyviausiai skaitanti 1-4 kl. klasė“ turėjo vykti balandžio mėn., tačiau mums šiek tiek sutrukdė karantinas. Tai nusprendėme, kad  rezultatus imsime nuo rugsėjo 1 d. iki gegužės 25 d.

Daugiausiai, net 87 knygutes, perskaitė 1 a kl. mokiniai. Tačiau nedaug atsiliko 1 c kl. mokiniai, kurie perskaitė 86 knygutes.

 

Dėkoju, kad aktyviai skaitote mokyklos bibliotekoje.

Aktyviausiai skaitanti klasė_2020-2021 m.m.

Enciklopedijų lobynuose: ropliai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 2 b klasės mokiniams bibliotekoje

Gegužės 18 dieną 2 b kl.  klasės mokiniai  su mokytoja Prane Buikiene lankėsi bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su įvairiomis enciklopedijomis ir paaiškino, kaip reikia ieškoti reikiamos informacijos jose bei pasiūlė greičiausią paieškos būdą.
Kadangi šios pamokos tema „Ropliai“, tai pasiaiškinę, kokie gyvūnai priklauso šiai grupei, mokiniai išskubėjo atlikti bibliotekos vedėjos duotą užduotį – surasti įvairios informacijos apie roplius. Jiems ją įveikti gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja.
Tikėtina, kad surasta informacija apie įvairius roplius mokiniams padėjo įsisavinti pasaulio pažinimo pamokos temą „Kieno kūnas žvynuotas“.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.

 

 

4 kl. protmūšis „Kas slepiasi Metų knygos rinkimuose vaikams?“

O gegužės 13 d.   ketvirtų  klasių  mokiniai dalyvavo tarpklasiniame mokinių protų mūšyje „Kas slepiasi 2020 metų knygose vaikams?“. Protmūšį laimėjo ir I-ąją vietą užėmė 4 b kl.  mokinių komanda (mokytoja Daiva Petrulienė ), II-ąją vietą laimėjo 4 c kl. komanda (mokytoja Virginija Karaliūnienė), trečiąją vietą užėmė 4 a kl. komanda (mokytoja Miglutė Budriūnienė).
Kadangi, šį kartą negalėjome susiburti vienoje patalpoje bei reikėjo laikytis saugumo ir dar 4 b komandai teko dalyvauti nuotolinių būdu, komandų nariai protmūšyje dalyvavo individualiai.  Tai padėjo išrinkti ir pačius „stipriausius“ ketvirtokus: I-ąją vietą užėmė 4 b  kl. mokinė Adelė Nevieraitė, II-ąsias vietas pasidalino dvi 4 c kl. mokinės Eva Sindriūnaitė  ir Gabrielė Karaliūnaitė, trečiąją vietą užėmė 4 a kl. mokinys Deivis Pilitauskis.

Sveikiname nugalėtojus!

Bibliotekos vedėja A.Viduolienė

 

Enciklopedijų lobynuose: ropliai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 2 c klasės mokiniams bibliotekoje

Gegužės 11 dieną 2 c kl.  klasės mokiniai  su mokytoja Asta Petrusevičiene lankėsi bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su įvairiomis enciklopedijomis ir paaiškino, kaip reikia ieškoti reikiamos informacijos jose bei pasiūlė greičiausią paieškos būdą.
Kadangi šios pamokos tema „Ropliai“, tai pasiaiškinę, kokie gyvūnai priklauso šiai grupei, mokiniai išskubėjo atlikti bibliotekos vedėjos duotą užduotį – surasti enciklopedijose  įvairios informacijos apie roplius. Jiems ją įveikti gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja.
Tikėtina, kad surasta informacija apie įvairius roplius mokiniams padės įsisavinti pasaulio pažinimo pamokos temą „Kieno kūnas žvynuotas“.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.

 

 

Skaitymo popietė 1 a kl. mokiniams: „Maksas ir 92 musės“

Gegužės 7 d. 1 a  klasės mokiniai apsilankė mokyklos bibliotekoje skaitymo popietei. Popietės pradžioje bibliotekos vedėja Alma Viduolienė priminė apie dalyvavusias 2020 Metų knygos rinkimuose vaikų knygas.
Šių metų rinkimuose dalyvavusios  Aušros Kiudulaitės knygą „Maksas ir 92 musės“ bibliotekininkė pristatė plačiau.  Kad būtų įdomiau, mokiniai klausėsi šios skaitomos knygelės įrašo, kuriame ją vaizdingai skaitė Austėja Lansbergienė.
Pasibaigus skaitymui, mokiniai skubėjo įamžinti knygos veikėjus savo  piešiniuose.
Bibliotekoje vyksta šių piešinių paroda.

 

Enciklopedijų lobynuose: ropliai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 2 a klasės mokiniams bibliotekoje

Gegužės 7 dieną 2 a kl.  klasės mokiniai  su mokytoja Asta Petrusevičiene lankėsi bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su įvairiomis enciklopedijomis ir paaiškino, kaip reikia ieškoti reikiamos informacijos jose bei pasiūlė greičiausią paieškos būdą.
Kadangi šios pamokos tema „Ropliai“, tai pasiaiškinę, kokie gyvūnai priklauso šiai grupei, mokiniai išskubėjo atlikti bibliotekos vedėjos duotą užduotį – surasti įvairios informacijos apie roplius. Jiems ją įveikti gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja.
Tikėtina, kad surasta informacija apie įvairius roplius mokiniams padėjo įsisavinti pasaulio pažinimo pamokos temą „Kieno kūnas žvynuotas“.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė

Skaitymo popietė 1c kl. mokiniams: „Karalius Pūkis“

Gegužės 6 d. bibliotekos vedėja Alma Viduolienė pasikvietė 1 c klasės mokinius į mokyklos biblioteką skaitymo popietei. Bibliotekininkė jiems skaitė Vytauto V. Landsbergio knygelę „Pūkis Karalius“. Mokinukai ne tik klausėsi skaitomos knygutės ir žiūrėjo jos ekrane  paveiksliukus, bet atidžiai ieškojo užslėptų bibliotekos vedėjos sukurtų interaktyvių užduočių bei jas skaitė.

Po popietės mokiniai skubėjo rinktis sau knygelių į namus.

Skaitymo popietė 1 a kl. mokiniams: „Karalius Pūkis“

Balandžio 30 d. bibliotekos vedėja Alma Viduolienė pasikvietė 1 a klasės mokinius į mokyklos biblioteką skaitymo popietei. Bibliotekininkė jiems skaitė Vytauto V. Landsbergio knygelę „Pūkis Karalius“. Mokinukai ne tik klausėsi skaitomos knygutės ir žiūrėjo jos ekrane  paveiksliukus, bet atidžiai ieškojo užslėptų bibliotekos vedėjos sukurtų interaktyvių užduočių bei jas skaitė.
Po popietės mokiniai skubėjo rinktis sau knygelių į namus.