Tautosakos lobiai bibliotekoje – 5 kl.

Sausio 25 d. penktokams bibliotekoje buvo skirta pamoka apie tautosaką. Bibliotekininkė A. Urbienė supažindino mokinius su smulkiosios tautosakos žanrais. O jų išties daug: ne tik mįslės, patarlės ar skaičiuotės, bet ir erzinimai, anekdotai, keiksmai, prietarai. Po teorinio supažindinimo laukė praktinė užduotis. Bibliotekininkė davė mokiniams knygų, iš kurių jie turėjo išrinkti nurodyto žanro pavyzdžių ir raiškiai juos perskaityti. Mokytoja Ž. Klungienė pamokė, kaip reikėtų raiškiai sakyti skirtingus smulkiosios tautosakos kūrinėlius. Ji prašė vaikų daryti išvadą, apie ką daugiausiai kalba smulkioji tautosaka. Mokiniai pastebėjo, kad šiuose kūriniuose dažniausiai minimas žmogus, namai, šeima, darbas, augalai, – visa tai, kas lietuviui nuo seno buvo brangu.

Lietuvių liaudies kūryba penktokams pasirodė ir įdomi, ir keistoka, ir linksma.

Bibliotekos vedėja A. Urbienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ž. Klungienė