3b kl. dalyvauja projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

Mokyklos biblioteka 2024 m. vasario 27 d. pakvietė 3 b kl. mokinius sudalyvauti bibliotekai skirtame  projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“. Pasirinkome temą:  „Asmens duomenų apsauga ir privatumas“.

Pamokoje naudojantis pateiktomis skaidrėmis „Saugok savo asmens duomenis“, diskutavome, kokius asmens duomenis reikia saugoti ir nuo ko; praktiniais užsiėmimais grupėmis atlikome užduotį: suskirstė, kurią informaciją galime atskleisti tik artimiesiems, o kurią ir draugams. Peržiūrėję filmuką „Pačiupk bananą“, su vaikais aptarkite filmuką, ar visi suprato jo mintį. – Kas blogo nutiko? – Ką (veikėjas) padarė netinkamai? – Ką daryti dabar, kaip ištaisyti klaidą? – Ko šis filmukas mokina? Svarbi filmuko mintis: kad ir kas internete negero nutiktų, reikia pasakyti tėveliams ar kitiems šalia esantiems suaugusiems, nes tik jie gali padėti. Taip pat, prieš parsisiunčiant naują žaidimą reikia atsiklausti tėvų, pagalvoti, prieš ką nors nematyta paspaudžiant internete (žaidimuose). Įtvirtinimui žaidėme interaktyvius žaidimus: rūšiavome asmeninę ir neasmeninę informaciją, suskirstėme, kurią informaciją galime atskleisti tik artimiesiems, o kurią ir žaidimų draugams, kokia informacija dalintis, kokia – ne.

Refleksijai:  Pasižadėjimai

• Savo informaciją saugoti ir pasisakyti tik artimiausiems žmonėms.
  • Pasisakyti mokytojams ir tėvams, jeigu internete ar žaidimuose nutinka kažkas negero.

Pardinių klasių mokytoja Daiva Petrulienė