1a kl. dalyvauja projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

Mokyklos biblioteka pakvietė 1 a kl. mokinius sudalyvauti bibliotekai skirtame  projekte „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“. Pasirinkome temą:  „Saugus elgesys internete“.
Pirmiausia su mokiniais padiskutavome  ką jie  veikia su išmaniaisiais įrenginiais – telefonais, planšetėmis, kompiuteriais, su kuo bendrauji žaidimuose bei su kuo susirašinėji žinutėmis ir kokia informacija dalinasi. Analizavome  ką mokiniai darytų, jei užkalbintų nepažįstami žmonės gatvėje ir internete? Paminėjome kodėl negalima skelbti tam tikrų duomenų visiems, ypač nepažįstamiems žmonėms.
Pasižiūrėję vaizdo medžiagą ir pasiklausę bibliotekos vedėjos  mokiniai išsiaiškino kas yra asmeninė  ir neasmeninė informacija. Ką galima skelbti internete, sakyti nepažįstamiems žmonėms, draugams. Praktinėje veikloje, mokiniai, interaktyviame žaidime,  įtvirtinto įgytas žinias, grupuodami asmeninę ir neasmeninę informaciją. Pabaigos žaidime buvo aptartos įvairios situacijos.

Bibliotekos vedėja Alma Urbienė