Tautosakos lobiai bibliotekoje – 5 kl.

Sausio 25 d. penktokams bibliotekoje buvo skirta pamoka apie tautosaką. Bibliotekininkė A. Urbienė supažindino mokinius su smulkiosios tautosakos žanrais. O jų išties daug: ne tik mįslės, patarlės ar skaičiuotės, bet ir erzinimai, anekdotai, keiksmai, prietarai. Po teorinio supažindinimo laukė praktinė užduotis. Bibliotekininkė davė mokiniams knygų, iš kurių jie turėjo išrinkti nurodyto žanro pavyzdžių ir raiškiai juos perskaityti. Mokytoja Ž. Klungienė pamokė, kaip reikėtų raiškiai sakyti skirtingus smulkiosios tautosakos kūrinėlius. Ji prašė vaikų daryti išvadą, apie ką daugiausiai kalba smulkioji tautosaka. Mokiniai pastebėjo, kad šiuose kūriniuose dažniausiai minimas žmogus, namai, šeima, darbas, augalai, – visa tai, kas lietuviui nuo seno buvo brangu.

Lietuvių liaudies kūryba penktokams pasirodė ir įdomi, ir keistoka, ir linksma.

Bibliotekos vedėja A. Urbienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ž. Klungienė

Edukacinė pamoka aštuntokams „Simonas Daukantas. Biografija“

Sausio 11-12 d. mokyklos bibliotekos darbuotojos – A. Urbienė ir D. Šinkevičienė –
pakvietė aštuntokus į edukacinę pamoką, skirtą S. Daukantui. Prieš pamoką mokiniai gavo užduotį: atidžiai išklausyti filmo pasakojimo apie S. Daukantą, išanalizuoti pateiktis ir atlikus visas užduotis suformuluoti atsakymą į klausimą, kodėl aikštė prieš prezidentūrą pavadinta Simono Daukanto vardu.Vaizdinėje medžiagoje bei bibliotekininkių pristatytame filme buvo pateikta daug
įdomių faktų apie rašytoją ir istoriką. Mokiniai sužinojo apie šios asmenybės veiklą bei nuopelnus Lietuvos istorijai ir kalbai. Pamokoje buvo pristatytos mokyklos bibliotekoje esančios Simono Daukanto knygos.
Pamokos metu įgytas žinias aštuntokai galėjo pasitikrinti ir įsivertinti naudodami
internetinį įrankį ,,Kahoot!“.

Mokyklos bibliotekininkės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J.L. Šatienė