Kaziui Binkiui -130

Lapkričio viduryje Biržų krašto poetui, vaikystėje už krečiamas išdaigas vadintam vėjavaikiu, K. Binkiui sukako 130 metų.

Šią sukaktį 7b ir 7c klasės mokiniai paminėjo lietuvių kalbos pamokoje, kuri vyko mokyklos bibliotekoje. Bibliotekos darbuotojos parengė poeto jubiliejui skirtą parodą, mokiniai galėjo pamatyti K. Binkio knygas, nuotraukas, iliustruojančias svarbiausius poeto gyvenimo įvykius. Be to, septintokai pamokai ir patys ruošėsi: domėjosi savo kraštiečio biografija, asmenybe, mokėsi eilėraščius atmintinai. Tai, ką sužinojo apie poetą K. Binkį, mokiniai pasitikrino viktorinoje, naudodami internetinį įrankį „Quizizz“, o kitą pamoką deklamavo pasirinktą eilėraštį.

Septintokams poetas pasirodė artimas savo nenuoramos vėjavaikio prigimtimi, taip pat padarė įspūdį ir geri darbai: mokytojavimas Papilyje, žydų vaikų gelbėjimas karo metais.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Stakionienė