Netradicinė literatūros pamoka bibliotekoje „Advento, Kūčių, Kalėdų papročiai, tradicijos“ – 7a, 7b, 7c kl.

Adventas reiškia atėjimą. Tai džiaugsmingo laukimo, susikaupimo metas, kuomet prieškalėdiniame šurmulyje bandome atrasti vidinę ramybę ir laukiame Stebuklo. Likus keletui dienų iki Kalėdų, gruodžio 20-22 dienomis, mokyklos bibliotekoje 7-ų klasių mokiniams vyko netradicinė literatūros pamoka. Pamokoje mokiniai klausėsi bibliotekininkių pasakojimo apie advento, Kūčių, Kalėdų senolių papročius, tradicijas. Grupėse sprendė paruoštą kryžiažodį „Ką žinai apie adventą?“.
Mokiniai sužinojo apie advento vainiką, jo žvakes, jų spalvų reikšmes, pagal ką galima nuspėti, koks bus oras ateinančiais metais.
Prasmingai praleistas bibliotekoje laikas dar kartą priminė apie šilčiausių švenčių artėjimą. Visiems linkime ramaus likusio laukimo laikotarpio…
Bibliotekos vedėja Alma Urbienė ir bibliotekininkė Dalia Šinkevičienė

Kalėdų pasakų skaitymai mokyklos bibliotekoje – 1-4 kl.

Gražia tradicija tapo mūsų mokyklos bibliotekoje prieš didžiąsias šventes ruošti skaitymo popietes pradinių klasių mokiniams. Kalėdų pasakos susirinko pasiklausyti visos pradinės klasės. Bibliotekos vedėja Alma Urbienė paruošė skaitmenines Kalėdų pasakų knygas, taip mokiniai klausėsi ir kartu sekė skaitomą tekstą bei grožėjosi iliustracijomis.
Bet tai dar ne viskas. Išklausę pasakas mokiniai atliko įvairias lavinančias užduotėles, kurias bibliotekos vedėjai padėjo paruošti bibliotekininkė Dalia Šinkevičienė. Pirmokėliai įsivaizdavo, kad yra elfai – sukūrė sau vardus ir aptarė, ką elfai veikia. Antrokai bandė iššifruoti paslėptus žodžius ir piešė angeliuką. Trečiokai kūrė Kalėdų atviruką, o ketvirtokai gamino eglutę iš popieriaus ir ją puošė. Gera nuotaika ir kūryba neapleido mūsų mažųjų mokinukų.
Sakoma, kad Kalėdos – stebuklų metas, jis tęsiasi, nes bibliotekoje vis dar vyksta akcija „Knygų Kalėdos“. Dėkojame mokiniams ir mokytojams, kurie dosniai dovanoja knygas. Akcija vyks iki sausio 15 dienos. Kas dar nespėjo sudalyvauti – kviečiame.
Bibliotekos vedėja Alma Urbienė

Tarpmokyklinis literatūrinis protmūšis „Ką žinai apie 2021 metų vaikų knygų penketuką“

Gruodžio 6 d. Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio viešojoje bibliotekoje vyko  tarpmokyklinis literatūrinis protmūšis „Ką žinai apie 2021 metų vaikų knygų penketuką“. Mūsų mokyklos komanda laimėjo II-ją vietą. Dėkojame  už dalyvavymą protmūšyje 4 c klasės komandos narėms Andrijaitytei Vestai, Čirvidaitei Luknei, Kairytei Lukai, Punytei Aušrinei, Zinkauskaitei Aleksandrai bei jų mokytojai Redai Briedienei už puikų komandos paruošimą.
Sveikiname nugalėtojus!
Bibliotekos vedėja Alma Urbienė

Akcija „Knygų Kalėdos 2022“