Skaitymo popietė 1-ų klasių mokiniams

Sausio 17, 20, 27 d. bibliotekininkės pasikvietė 1-ų klasių mokinius į mokyklos biblioteką, kurioje organizavo skaitymo popietę.
Bibliotekos vedėja skaitė Vytauto V. Landsbergio kūrinį „Pūkis Karalius“. Mokinukai ne tik klausėsi skaitomo teksto, bet ir sekė ekrane paveiksliukus. O juose atidžiai ieškojo užslėptų interaktyvių užduočių, kurias atliko.
Pažinę Pūkį Karalių pasidomėjome, kas aprašyta Aušros Kiudulaitės knygoje „Maksas ir 92 musės“. Mokiniai klausėsi šios knygelės parengto įrašo.
Po knygelių aptarimo pirmokai „tapo“ dailininkais ir iliustravo savo knygelės viršelį.
D. Šinkevičienė ir A. Urbienė

Edukacinė pamoka „Simonas Daukantas. Biografija.“ – 8 kl. mok.

Šiais metais minima 230 m. sukaktis nuo rašytojo Simono Daukanto gimimo. Trečiadienį, sausio  25 d., bibliotekos darbuotojos – A. Urbienė ir D. Šinkevičienė – pakvietė aštuntokus (8a, 8 b, 8 c klases) į edukacinę pamoką, skirtą S. Daukantui. Aštuntokai, klausydamiesi vaizdinės medžiagos bei bibliotekininkės D. Šinkevičienės pristatytų įdomių faktų apie rašytoją, sužinojo apie šios asmenybės nuopelnus Lietuvos istorijai ir kalbai. Pamokos metu buvo pristatytos knygos, kurias galima rasti mokyklos bibliotekoje. Savo žinias aštuntokai galėjo pasitikrinti atsakydami į bibliotekininkių pateiktus klausimus, naudojant interaktyvią programėlę ,,Kahout!“.

Mokyklos bibliotekininkės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ž. Klungienė

Edukacinė pamoka 5a kl. mokiniams „Tautosaka. Ką atskleidžia liaudies atmintis?“

Sausio mėnesį per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas penktokai susipažino su lietuvių tautosaka, gilinosi į smulkiosios tautosakos žanrus, analizavo, kokia liaudies išmintis perduodama iš kartos į kartą, kaip mįslės lavina vaizduotę, o greitakalbės pasitarnauja tarties gerinimui. Sausio 19 dieną 5 a klasės mokiniai pažintį su lietuvių liaudies kūryba tęsė mokyklos bibliotekoje. Pamokos pradžioje kartu su mokytoja J. L. Šatiene pasikartoję smulkiosios tautosakos žanrus, su bibliotekos vedėja A. Urbiene panagrinėję keletą smulkiosios tautosakos pavyzdžių ir išsiaiškinę, kokiose knygelėse galima patarlių, priežodžių, mįslių, greitakalbių, anekdotų, skaičiuočių, keiksmų, užkalbėjimų ir pan., visi atliko praktines užduotis. Išsitraukę lapelį su nurodytu smulkiosios tautosakos žanru turėjo įvairiose knygos rasti tinkamų pavyzdžių bei pristatyti klasės draugams. Mokiniams užduotį atlikti sekėsi puikiai – klasės draugams minė mįsles, raiškiai skaitė ir aiškino patarles, bandė greitai pasakyti greitakalbes.

Lietuvių kalbos  ir literatūros mokytoja J.L.Šatienė