Informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 7b kl. mokiniams: žodynų ir žinynų lobynai

Rugsėjo 12 d.  7b  klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Laisvūne Šatiene lankėsi mokyklos bibliotekoje. Tai buvo netradicinė pamoka, kurios metu septintokai sužinojo apie žodynų ir žinynų įvairovę, sandarą bei atliko įvairias užduotis. Mokytoja mokiniams priminė lietuvių kalbos istoriją ir tyrinėjimo pradžią, pirmųjų žodynų misiją ir autorius bei paragino pamąstyti, kodėl šiandien reikalingi žinynai ir žodynai bei kaip nepaklysti informacinio srauto gausoje.
Bibliotekos vedėja Alma Urbienė mokinius supažindino su bibliotekoje esančiais žodynais ir žinynais, aptarė, kokia informacija juose slepiasi ir kaip ji išdėstyta. Taip pat paaiškino, kaip reiktų ieškoti reikiamos informacijos, ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti. Po išsamaus pasakojimo apie informacijos paiešką žodynuose ir žinynuose mokiniai aktyviai atliko nurodytas užduotis. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekininkės, bet ir jų mokytoja. Suradę reikiamą informaciją, mokiniai užsirašė sąsiuviniuose. Kartu su mokytoja aptarė, kas buvo svarbu informacijos paieškose, kodėl ne visiems pavyko ją rasti, kas trukdė greičiau atlikti užduotį, kodėl svarbu naudotis ne tik šiuolaikinių technologijų teikiamomis informacijos paieškos galimybėmis, bet ir tradiciškai mokėti rasti informaciją žodynuose bei žinynuose.
Šio netradicinio užsėmimo metu mokiniai susipažino su žodynų ir žinynų įvairove,  ugdėsi  informacinius įgūdžius ir mokėjimo mokytis kompetenciją.