Edukacinė pamoka „Senoji rankraštinė knyga“

Kovo 6, 9, 15 dienomis 6-ų klasių mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vyko bibliotekoje. Pamokų tikslas – prisiminti knygos kelią, susipažinti, kokios buvo senosios rankraštinės knygos ir kaip jos buvo sudarinėjamos, pakartoti faktus apie pirmąją lietuvišką knygą.
Mokiniai prisiminė svarbias kovo mėnesio datas, pastebėjo, kad kovo mėn. ypatingas, vyko Lietuvių kalbos dienos, šventėme knygnešių dieną bei Poezijos dieną.
Šeštokai klausė pasakojimo apie rankraštinę-senąją knygą. Žiūrėdami dokumentinį filmą mokinai atsakinėjo į bibliotekininkių paruoštus klausimus. Nagrinėjo ir diskutavo, kaip buvo rašoma senoji knyga, kuo ji išsiskiria iš dabartinių knygų. Prisiminė pirmąją lietuvišką knygą „Katekizmą“, išsiaiškino, kur ir kaip „Katekizmas“ saugomas dabar, kokių sąlygų reikia laikant senovines knygas.
Mokinai atliko praktinę užduotį: eksponuojamoje knygnešio dienos parodoje „Laiko dulkes nupūtus nuo senų lietuviškų leidinių“ ieškojo seniausios bibliotekoje esančios knygos – grožinės literatūros bei vadovėlio. Suskaičiavo, kiek jų bibliotekoje yra. Mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis Žydrūne  Klungiene ir Emilija Blaškevičiūte diskutavo, kuo jos skiriasi nuo dokumentiniame pasakojime matytų knygų.

Mokyklos bibliotekininkės A.Urbienė, D.Šinkevičienė