Enciklopedijų lobynuose: ropliai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamokos 2-tų klasių mokiniams bibliotekoje

Gegužės 16-17 dienomis 2-tų  klasių mokiniai  su mokytojomis Virginija Kruopiene, Daiva Petruliene, Miglute Budriūniene lankėsi bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su enciklopedijomis, kuriose galima rasti įvairios informacijos apie roplius. Paaiškino, kaip ieškoti reikiamos informacijos enciklopedijose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti.
Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką enciklopedijose mokiniai buvo suskirstyti grupėmis, kurios aktyviai ieškojo sau tinkamos informacijos apie roplius. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. 
Suradę informaciją mokiniai skaitė ir klasės draugams pasakojo, ką naujo sužinojo apie įvairius roplius.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.  

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė

 

Projektas „Aktyviausiai skaitanti klasė“ 1-4 kl.

Visą balandžio mėn. mokykloje vyko 1-4 kl. projektas „Aktyviausiai skaitanti klasė“. Daugiausiai per šį projektą perskaitė  knygų 2 b ir 3 c  kl. mokiniai. 
Dėkojame 2 b ir 3 c kl. mokiniams ir mokytoms Rimai Viederienei ir Daivai Petrulienei  už mokinių skatinimą skaityti.

„Juozui Baltušiui – 110“

Nuo balandžio 27 iki gegužės 18  bibliotekoje vyksta literatūrinė paroda „Juozui Baltušiui – 110“.

Kviečiame apsilankyti. 

Velykinė atvirukų paroda „Riedėk, marguti“

Balandžio 18-30 d.d. bibliotekoje vyksta 1-4 kl. velykinė atvirukų ir darbelių paroda „Riedėk, marguti“. 1- 4 kl.

Kviečiame apsilankyti!

„Romualdui Granauskui – 80“.

Balandžio 18–27 d. d. bibliotekoje vyksta literatūrinė paroda „Romualdui Granauskui – 80“. Kviečiame apsilankyti. 

8 kl. Informacijos paieškos būdai bibliotekoje

Balandžio 12 ir 18 d. mokyklos bibliotekoje vyko integruotos lietuvių kalbos ir literatūros pamoka aštuntokams tema: „Informacijos paieškos būdai bibliotekoje“.
Pamokos metu mokiniai sužinojo, kokias  funkcijas atlieka biblioteka, pagal kokią sistemą sudėtos knygos.  Bibliotekos vedėja išaiškino  ir parodė kas yra vadinama katalogu, katalogine kortele, papasakojo, kokios anksčiau buvo kataloginės kortelės, kokios yra dabar. Su mokiniais išsiaiškinome, kad dabar bibliotekose popierines katalogines korteles pakeitė elektroninės. Mokiniai susidomėję tyrinėjo mokyklos bibliotekos  katalogą, elektronines užklausas.
Antrą pamokos dalį mokiniai atliko praktinę užduotį: išsitraukė bibliotekos  vedėjos paruoštas katalogines korteles, grožinės ir sisteminės literatūros, kuriomis naudodamiesi ieškojo nurodytų knygų. Buvo mokinių, kurie rado knygas greitai, tačiau buvo ir tokių, kuriems prireikė ir mokytojos, ir bibliotekininkės pagalbos.
Manau, tokia pamoka buvo naudinga ir įdomi. Šioje pamokoje mokiniai ne tik išmoko naudotis bibliotekos teikiamomis galimybėmis, bet ir suprato, kad bibliotekose esanti sistema gana sudėtina, o bibliotekininkės darbas yra įdomus, tačiau nelengvas. 

„Jonui Biliūnui – 140“

Balandžio 11–17 d. d. bibliotekoje vyksta literatūrinė paroda „Jonui Biliūnui – 140“. Kviečiame apsilankyti.