Populiariausios 2017–2018 mokslo metų mokyklos bibliotekos knygos rinkimų „Mano mylimiausia knyga – rekomenduoju Tau“ rezultatai

Visą kovo mėn. 1-10 kl. mokiniai balsavo už mylimiausią skaitytą iš mokyklos bibliotekos knygą, kurią galėtų rekomenduoti perskaityti  draugui.

Populiariausios, skaitomiausios 1–4 klasių mokinių knyga yra autorės, prisistatančios  Gajos Gunos Eklės slapyvardžiu,  „Brolis, kurio nereikėjo“. Joje pasakojama apie berniuką Gvidą, kuriam tėvai pranešė, kad turės brolį. Tėvai, neatsiklausę sūnaus, nusprendžia įsivaikinti tokio pat amžiaus berniuką Tomą iš vaikų namų. Gvidui skaudu ir pikta, kad nei mama, nei tėtis su juo nepasitarė, berniukas nesupranta, kodėl tėvams neužtenka jo vieno. Priešindamasis tokiam tėvų poelgiui, jis ryžtasi padaryti viską, kad tik Tomas netaptų jų šeimos nariu

5-7 kl. skaitytojus užkariavo Kristinos Ohlsson knyga „Stiklo vaikai“. Knygoje aprašomi magiški, pavojingi dalykai. Vien tai matosi iš trumpos ištraukos iš knygos:  „Maži miesteliai yra ramūs ir tingūs. Juose gyvenimas teka lėtai, tyliai ir nuobodžiai. Bilė pritūpė, kad geriau matytų. Ne, jai nepasirodė. Kuo ilgiau žiūrėjo į dulkėtą stalviršį, tuo labiau bijojo. Virš dulkėse jos padaryto brūkšnio buvo atsiradęs mažytės rankutės atspaudas, tarsi į vidų būtų užėjęs vaikas, padėjęs delną ant dulkėto paviršiaus ir išėjęs. Kažkas keista vyksta name, kuriame apsigyveno Bilė su mama. Atrodo, visi žino, kas dedasi, bet slepia tiesą. Namą gaubia senos paslaptys, kurias atkapstyti ne tik sunku, bet ir pavojinga.Ir kuo toliau, tuo darosi baisiau. Svarbu kuo greičiau suprasti, kas iš tikrųjų vyksta, kol nepasikartojo siaubingi praeities nutikimai…“

9-10 kl. mokiniai išsirinko Roderick Gordon ir Brian Williams knygą „Tuneliai“. Ar kada nors pagalvojai, kad po žeme egzistuoja kitas – tamsus, grėsmingas, kartais pavojingas – pasaulis. Ar gali įsivaizduoti, kad jame verda gyvenimas, ir niekas, visiškai niekas apie tai neįtaria? Nebijai, kad kiekviename požemyje gali slėptis blyškiaveidė žmogysta, kuri persekios tave ne tik sapnuose, bet ir gimtojo miesto gatvėse? Ar esi tikras dėl artimųjų?

Dėkoju visiems mokiniams, rinkusiems mokyklos bibliotekoje populiariausią knygą, ir kviečiu visus nepamiršti knygų ir skaitymo teikiančio malonumo.

Bibliotekos vedėja

Velykos. Velykų papročiai.

Nuo kovo 30 d iki balandžio 9 d., bibliotekoje, vyksta literatūrinė ir piešinių paroda „Velykos. Velykų papročiai“.

Prašome apsilankyti.

9 b pamoka „Pasaulinė poezijos diena“

Kovo 21 d. paskelbta  Pasauline poezijos diena.  9 b kl. mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros   mokytoja D. Laumiene susirinko į biblioteką  – vyko netradicinė poezijos pamoka.  Pamokos pradžioje mokiniai apžiūrėjo  literatūrinę parodą,  skirtą  Pasaulinei poezijos  dienai paminėti.  Po to bibliotekos vedėja A. Viduolienė mokiniams papasakojo šios dienos istoriją:  kelintais metais,  kokia organizacija nutarė  kovo 21 d.  paskelbti Pasauline poezijos diena,  kur ji buvo pirmąkart paminėta bei  iš kur kilo poezija,  kokia poetų misija nuo Antikos laikų, kokie poetai laikomi poezijos pradininkais. Mokytoja priminė, kokie yra lyrikos žanrai,  kuo  įdomūs šiuolaikiniai eilėraščiai.
Mokiniai gavo užduotį –  išsirinkti  vieną eilėraščių knygą bei susirasti trumpą informaciją apie pasirinktos knygos autorių.  Surinkti informaciją apie poetą ,,padėjo“ kompiuteriai.  Atlikę  pirmąją užduotį,  mokiniai rinkosi eilėraštį, kurį skaitė savo klasės draugams, trumpai pasakojo apie poetą. Refleksijos metu mokiniai  teigė  sužinoję apie įvairaus amžiaus  poetus, išgirdę įvairių  lyrikos pavyzdžių, patobulinę  gebėjimą viešai kalbėti.

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė

Enciklopedijų lobynuose: žemynai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 4 c klasės mokiniams bibliotekoje

Kovo 7 d. 4 c klasė  su mokytoja Eglė Karaliūnienė lankėsi  bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su enciklopedijomis, kuriose galima rasti įvairios informacijos apie žemynus. Paaiškino, kaip ieškoti reikiamos informacijos enciklopedijose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti. Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką enciklopedijose mokiniai buvo suskirstyti grupėmis, kurios aktyviai ieškojo sau tinkamos informacijos apie žemynus. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Suradę informaciją mokiniai skaitė ir klasės draugams pasakojo, ką naujo sužinojo apie pasaulio šalis.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.  

6 kl. pamokos. Knygos atsiradimas

Vasario 15 d.  6 kl. mokiniams lietuvių ir literatūros pamokos vyko bibliotekoje. Pamokų tikslas – prisiminti kokia yra pirmoji lietuviška knyga ir kaip buvo sudarinėjamos senosios knygos. Pamokos pradžioje mokiniai prisiminė kokia buvo išleista pirmoji lietuviška knyga ir pirmoji lietuviška grožinė knyga. Toliau žiūrėjome  pasakojimą apie rankraštinę  – senąją  knygą. Žiūrėdami dokumentinį filmą mokinai atsakinėjo į bibliotekos vedėjos užduotus klausimus. Nagrinėjome ir diskutavome, kaip buvo rašoma senoji knyga, kuo ji išsiskiria iš dabartinių knygų. Aiškinomės, kur dabar  ir kaip saugoma  pirmoji lietuviška knyga. Mokyklos bibliotekoje apžiūrėjome Mažvydo „Katekizmą“, K. Donelaičio knygą „Metai“.  Ieškojome seniausios bibliotekoje esančios knygos – grožinės literatūros ir vadovėlio. Suskaičiavome, kiek jų yra. Diskutavome, kuo jos skiriasi nuo matytų knygų pasakojime. 

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė

Akcija „Metų knygos rinkimai 2017“

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.
Ši akcija vyko ir mūsų  mokykloje. Joje dalyvavo ketvirtų klasių mokiniai. Visą sausio mėnesį mokiniai skaitė akcijoje siūlomas vaikų literatūros penketuko knygas ir rinko pačią įdomiausią metų knygą, piešė piešinius. Daugumą balsų pelnė Gajos Gunos Eklės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“.
 Vasario 14 d. vykome į Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos organizuojamą renginį „Vaikų Metų knygos rinkimai 2017 „Laimės degustacija“. Renginys prasidėjo labai linksmai – muzikine knygos iliustracija. Po muzikinės iliustracijos kiekviena mokykla pristatė savo išrinktą knygą. Atėjo metas pačiam atsakingiausiam momentui – balsavimui: reikėjo išrinkti 2017 metų knygą vaikų literatūros kategorijoje. Organizatoriai išdalino mokiniams po ,,laimės“ sausainį ir prašė jų nesuvalgyti, bet su jais balsuoti. Kol buvo skaičiuojami „sausainiai – taškai“, vyko viktorina. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, kurie atspindėjo šių metų knygų rinkimus. Mūsų mokyklos mokiniams  neblogai sekėsi atsakinėti į klausimus, tad prisirinko prizų – knygų. Pasibaigus viktorinai paaiškėjo, kad 2017 metų knyga Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje  išrinkta Virgio Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“.
Renginio pabaigoje gavome padėkas ir  po išsvajotą „laimės“ sausainį. Kol valgėme sausainius, parašėme linkėjimus – pažadus Lietuvai.
Dalyvavimas akcijoje parodė, kad mokiniams smagu skaityti knygas ir dalyvauti tokiuose renginiuose.                                               

Dėkoju 4 kl. mokytojoms Astrai Petronienei, Danguolei Averinaitei ir Eglei Karaliūnienei už pagalbą vykdant šią akciją. 

 Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė

Lietuvos atkūrimo dienai atminti – „Vasario 16″

Vasario 14-20 d., bibliotekoje, vyksta literatūrinė paroda skirta Lietuvos atkūrimo dienai atminti – „Vasario – 16″.

Kviečiame apsilankyti.