Populiariausios 2017–2018 mokslo metų mokyklos bibliotekos knygos rinkimų „Mano mylimiausia knyga – rekomenduoju Tau“ rezultatai

Visą kovo mėn. 1-10 kl. mokiniai balsavo už mylimiausią skaitytą iš mokyklos bibliotekos knygą, kurią galėtų rekomenduoti perskaityti  draugui.

Populiariausios, skaitomiausios 1–4 klasių mokinių knyga yra autorės, prisistatančios  Gajos Gunos Eklės slapyvardžiu,  „Brolis, kurio nereikėjo“. Joje pasakojama apie berniuką Gvidą, kuriam tėvai pranešė, kad turės brolį. Tėvai, neatsiklausę sūnaus, nusprendžia įsivaikinti tokio pat amžiaus berniuką Tomą iš vaikų namų. Gvidui skaudu ir pikta, kad nei mama, nei tėtis su juo nepasitarė, berniukas nesupranta, kodėl tėvams neužtenka jo vieno. Priešindamasis tokiam tėvų poelgiui, jis ryžtasi padaryti viską, kad tik Tomas netaptų jų šeimos nariu

5-7 kl. skaitytojus užkariavo Kristinos Ohlsson knyga „Stiklo vaikai“. Knygoje aprašomi magiški, pavojingi dalykai. Vien tai matosi iš trumpos ištraukos iš knygos:  „Maži miesteliai yra ramūs ir tingūs. Juose gyvenimas teka lėtai, tyliai ir nuobodžiai. Bilė pritūpė, kad geriau matytų. Ne, jai nepasirodė. Kuo ilgiau žiūrėjo į dulkėtą stalviršį, tuo labiau bijojo. Virš dulkėse jos padaryto brūkšnio buvo atsiradęs mažytės rankutės atspaudas, tarsi į vidų būtų užėjęs vaikas, padėjęs delną ant dulkėto paviršiaus ir išėjęs. Kažkas keista vyksta name, kuriame apsigyveno Bilė su mama. Atrodo, visi žino, kas dedasi, bet slepia tiesą. Namą gaubia senos paslaptys, kurias atkapstyti ne tik sunku, bet ir pavojinga.Ir kuo toliau, tuo darosi baisiau. Svarbu kuo greičiau suprasti, kas iš tikrųjų vyksta, kol nepasikartojo siaubingi praeities nutikimai…“

9-10 kl. mokiniai išsirinko Roderick Gordon ir Brian Williams knygą „Tuneliai“. Ar kada nors pagalvojai, kad po žeme egzistuoja kitas – tamsus, grėsmingas, kartais pavojingas – pasaulis. Ar gali įsivaizduoti, kad jame verda gyvenimas, ir niekas, visiškai niekas apie tai neįtaria? Nebijai, kad kiekviename požemyje gali slėptis blyškiaveidė žmogysta, kuri persekios tave ne tik sapnuose, bet ir gimtojo miesto gatvėse? Ar esi tikras dėl artimųjų?

Dėkoju visiems mokiniams, rinkusiems mokyklos bibliotekoje populiariausią knygą, ir kviečiu visus nepamiršti knygų ir skaitymo teikiančio malonumo.

Bibliotekos vedėja