9 b pamoka „Pasaulinė poezijos diena“

Kovo 21 d. paskelbta  Pasauline poezijos diena.  9 b kl. mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros   mokytoja D. Laumiene susirinko į biblioteką  – vyko netradicinė poezijos pamoka.  Pamokos pradžioje mokiniai apžiūrėjo  literatūrinę parodą,  skirtą  Pasaulinei poezijos  dienai paminėti.  Po to bibliotekos vedėja A. Viduolienė mokiniams papasakojo šios dienos istoriją:  kelintais metais,  kokia organizacija nutarė  kovo 21 d.  paskelbti Pasauline poezijos diena,  kur ji buvo pirmąkart paminėta bei  iš kur kilo poezija,  kokia poetų misija nuo Antikos laikų, kokie poetai laikomi poezijos pradininkais. Mokytoja priminė, kokie yra lyrikos žanrai,  kuo  įdomūs šiuolaikiniai eilėraščiai.
Mokiniai gavo užduotį –  išsirinkti  vieną eilėraščių knygą bei susirasti trumpą informaciją apie pasirinktos knygos autorių.  Surinkti informaciją apie poetą ,,padėjo“ kompiuteriai.  Atlikę  pirmąją užduotį,  mokiniai rinkosi eilėraštį, kurį skaitė savo klasės draugams, trumpai pasakojo apie poetą. Refleksijos metu mokiniai  teigė  sužinoję apie įvairaus amžiaus  poetus, išgirdę įvairių  lyrikos pavyzdžių, patobulinę  gebėjimą viešai kalbėti.

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė