Akcija „Metų knygos rinkimai 2017“

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.
Ši akcija vyko ir mūsų  mokykloje. Joje dalyvavo ketvirtų klasių mokiniai. Visą sausio mėnesį mokiniai skaitė akcijoje siūlomas vaikų literatūros penketuko knygas ir rinko pačią įdomiausią metų knygą, piešė piešinius. Daugumą balsų pelnė Gajos Gunos Eklės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“.
 Vasario 14 d. vykome į Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos organizuojamą renginį „Vaikų Metų knygos rinkimai 2017 „Laimės degustacija“. Renginys prasidėjo labai linksmai – muzikine knygos iliustracija. Po muzikinės iliustracijos kiekviena mokykla pristatė savo išrinktą knygą. Atėjo metas pačiam atsakingiausiam momentui – balsavimui: reikėjo išrinkti 2017 metų knygą vaikų literatūros kategorijoje. Organizatoriai išdalino mokiniams po ,,laimės“ sausainį ir prašė jų nesuvalgyti, bet su jais balsuoti. Kol buvo skaičiuojami „sausainiai – taškai“, vyko viktorina. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, kurie atspindėjo šių metų knygų rinkimus. Mūsų mokyklos mokiniams  neblogai sekėsi atsakinėti į klausimus, tad prisirinko prizų – knygų. Pasibaigus viktorinai paaiškėjo, kad 2017 metų knyga Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje  išrinkta Virgio Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“.
Renginio pabaigoje gavome padėkas ir  po išsvajotą „laimės“ sausainį. Kol valgėme sausainius, parašėme linkėjimus – pažadus Lietuvai.
Dalyvavimas akcijoje parodė, kad mokiniams smagu skaityti knygas ir dalyvauti tokiuose renginiuose.

Dėkoju 4 kl. mokytojoms Astrai Petronienei, Danguolei Averinaitei ir Eglei Karaliūnienei už pagalbą vykdant šią akciją.

Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė