6 a kl. skaitymo įgūdžių pamoka: sakmės ir mitai apie pasaulio sukūrimą

Lapkričio 8 d. mokyklos bibliotekoje 6 a kl. vyko lietuvių literatūros pamoka „Sakmės ir mitai apie pasaulio sukūrimą“. Pamokos metu mokytoja Jūratė Laisvūnė Šatienė su mokiniais aiškinosi kas yra senieji pasakojimai: sakmės, mitai, padavimai.  Kam jie buvo reikalingi žmonėms anksčiau ir  dabar.
Pamokos eigoje bibliotekos vedėja Alma Viduolienė papasakojo, kokias turi biblioteka knygas apie sakmes. Pristatė knygas, kuriose yra paminėtos Biržų krašto sakmės, padavimai.
Po bibliotekininkės pasakojimo mokiniai tęsė diskusiją su mokytoja diskutavo apie Vilniaus Gedimino pilies legendą, kodėl protėviai kūrė sakmes. Mokiniai skaitė ir ieškojo kas yra tikėtinos istorijos bei kas  yra prasimanimai. Tai pat skaitė sakmę apie perkūną bei aiškinosi „perkūno“ reikšmę sakmėse bei nagrinėjo ir kitas mitologines būtybes.
Taip ugdėme skaitymo įgūdžius.