Informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 8 a klasės mokiniams: žodynų ir žinynų lobynai

Spalio 6 d. 8 a klasė  su lietuvių k. mokytoja Jūrate-Laisvūne Šatiene lankėsi mokyklos  bibliotekoje.  Mokytoja mokiniams  pasakė pamokos tikslą, kaip ir kur galima ieškoti informacijos.  8 a klasės mokiniai papasakojo kas yra žodynas ir žinynas. Su mokytojos pagalba išsiaiškino kuo jie skiriasi, kuo panašus.
Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su esančiais bibliotekoje žodynais ir žinynais. Kokia informacija juose slepiasi ir kaip ji juose išdėstyta.  Tai pat, paaiškino, kaip reikia ieškoti reikiamos informacijos žodynuose bei žinynuose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti. Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką žodynuose ir žinynuose mokiniai aktyviai atliko jiems, bibliotekos vedėjos, užduotą užduotį. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Suradę informaciją mokiniai užsirašė sąsiuviniuose ir kartu su mokytoja aptarė šią pamoką.
Šio užsėmimo metu  ugdėme  informacinius įgūdžius.