Skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 1 b klasės mokiniams: informacijos paieška enciklopedijose: paukščiai

Gegužės 15 d., bibliotekoje, lankėsi 1 b kl. mokiniai. Jiems reikėjo surasti informaciją apie paukščius: kokie paukščiai gyvena Lietuvoje, koks didžiausias ir mažiausias paukštis, kiek pasaulyje egzistuoja paukščių rūšių, ar visi paukščiai skraido ir į  kitus klausimus, susijusius su su paukščiais.
Prieš renkant informaciją, bibliotekos vedėja Alma Viduolienė papasakojo, kur rasti enciklopedijas, kokios  jos būna ir kokių mokiniams reiks enciklopedijų renkant informaciją apie paukščius. Mokiniai įdėmiai išklausė kaip  ieškoti informacijos enciklopedijose, koks būdas pats greičiausias. Išklausę apie informacijos paiešką enciklopedijoje mokiniai aktyviai ieškojo sau tinkamos informacijos. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja Gražina Trečiokienė. Suradę informaciją mokiniai skaitė ir  klasės draugams pasakojo, ką naujo sužinojo apie įvairius paukščius. 
Šioje pamokoje mokiniai tobulino skaitymo gebėjimus  ir informacinio raštingumo įgūdžius.