7 a kl. Informacijos paieškos būdai bibliotekoje

Gegužės 9  d., bibliotekoje,  7 a kl. vyko klasės valandėlė, tema: „Informacijos paieškos būdai bibliotekoje“. Klasės valandėlės metu mokiniai sužinojo, kokias  funkcijas atlieka biblioteka, kaip bibliotekoje sudėtos knygos.  Bibliotekos vedėja išaiškino  ir parodė kas yra bibliotekoje „katalogas“, kataloginė kortelė.  Kokios buvo anksčiau kataloginės kortelės, kokios dabar yra. Su mokiniais padiskutavome, kad dabar dauguma bibliotekose nebėra popierinių kataloginių kortelių, jas keičia elektroninės kataloginės kortelės. Išsiaiškinę apžiūrinėjome esantį bibliotekos  katalogą.  Panagrinėjome elektronines užklausas.
Toliau mokiniai atliko praktinę užduotį. Pirmoje dalyje mokiniai turėjo prisiminti abėcėlę ir sudėlioti iš eilės.  Paskui mokinimas reikėjo  surasti po 3 knygas lentynose pagal išsitrauktus pavadinimą, autorių. Buvo mokinių, kad rado greit knygas, buvo kuriems reikėjo pagalbos ieškant knygos.