7 b kl. Informacijos paieškos būdai bibliotekoje

Balandžio 25 d., bibliotekoje,  7 b kl. vyko integruota pamoka su informacinėmis technologijomis, tema: „Informacijos paieškos būdai bibliotekoje“. Pamokos metu mokiniai sužinojo, kokias  funkcijas atlieka biblioteka, kaip bibliotekoje sudėtos knygos.  Bibliotekos vedėja išaiškino  ir parodė kas yra bibliotekoje „katalogas“, kataloginė kortelė.  Kokios buvo anksčiau kataloginės kortelės, kokios dabar yra. Su mokiniais padiskutavome, kad dabar dauguma bibliotekose nebėra popierinių kataloginių kortelių, jas keičia elektroninės kataloginės kortelės. Išsiaiškinę apžiūrinėjome esantį bibliotekos  katalogą.  Panagrinėjome elektronines užklausas.
Toliau mokiniai atliko praktinę užduotį. Pirmoje dalyje mokiniai turėjo prisiminti abėcėlę ir sudėlioti iš eilės.  Paskui mokinimas reikėjo  surasti knygą lentynose pagal išsitrauktą knygos pavadinimą, autorių. Buvo mokinių, kad rado net 3 knygas, buvo kuriems reikėjo pagalbos ieškant knygos. Informacinių technologijų mokytoja E. Kulbienė pateikė savo praktinę užduotį, kuri susijusi su surastomis knygomis.