8 c kl. Kaip mokytis: konspektavimo technika

8 c kl. mokiniai per lietuvių kalbos pamoką  su lietuvių kalbos mokytoja D. Laumiene Konferencijų salėje klausėsi bibliotekos vedėjos pranešimo  apie tai, kaip lengviau mokytis  taikant įvairias konspektavimo technikas.  Su mokiniais diskutavome,  kada geriau mokytis, kokie yra  įsiminimo/atminties lavinimo pratimai, įsiminimo technikos, kaip greitai išmokti eilėraštį, kaip mokytis greitai skaityti ir kokios yra pagrindinės  sąmoningo skaitymo kliūtys.  Kartu  išnagrinėjome įvairius teksto konspektavimo metodus.
Išsiaiškinę konspektavimo metodus ėjome į biblioteką atlikti  praktinės užduoties. Kadangi kovo 21 d. – Pasaulinė poezijos diena –  tai jos nepamiršome paminėti. Mokiniai turėjo išsirinkti vieną poezijos knygą, susirasti  vieną eilėraštį ir jį sukonspektuoti pasirinkę vieną kurią konspektavimo metodą. Konspektais keitėsi su draugais, kurie bandė išsiaiškinti,  apie ką buvo eilėraštis. Taip mokiniai sužinojo, kokiais būdais  galima išskirti ir pasižymėti svarbiausią teksto informaciją,  tobulino  mokėjimo mokytis kompetenciją.