10 b pamoka „Pasaulinė poezijos diena“

Kovo 21 d. paskelbta  „Pasaulinė poezijos diena“.  10 b kl. mokiniai su lietuvių kalbos  mokytoja D. Laumiene susirinko į biblioteką  – vyko poezijos pamoka.  Pamokos pradžioje mokiniai apžiūrėjo  literatūrinę parodą,  skirtą  Pasaulinei poezijos  dienai paminėti.  Apžiūrėdami  parodą mokiniai sužinojo,  kelintais metais,  kokia organizacija nutarė  kovo 21 d.  paskelbti Pasauline poezijos diena,  kur ji buvo pirmąkart paminėta. Iš bibliotekos vedėjos A. Viduolienės sužinojo,  iš kur kilo poezija,  kokia poetų misija nuo Antikos laikų, kokie poetai laikomi poezijos pradininkais.  Lietuvių kalbos mokytoja priminė, kokie yra lyrikos žanrai,  kuo  įdomūs šiuolaikiniai eilėraščiai. Šiai pamokai  bibliotekos vedėja  paruošė įvairių poetų  eilėraščių knygas: kiekvienas mokinys gavo žinomo ar nežinomo  poeto eilėraščių  knygą.  Buvo skirta užduotis –  mokiniai išsirinko po vieną eilėraštį ir  skaitė savo draugams. Refleksijos metu mokiniai  teigė  sužinoję apie įvairaus amžiaus  poetus, išgirdę įvairių  žanrų lyrikos pavyzdžius.  Dauguma paminėjo, kad tokios pamokos  yra reikalingos, įdomios.