Dalyvavome Metų knygos rinkimuose 2016 m. „Aš ir Tu: paskaitykime kartu“

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. Visoje Lietuvoje. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų – knygų kategorijose.

Šioje akcijoje dalyvavo  mūsų mokyklos 4 c ir 4 b klasės mokiniai ir  mokytojos Nida Žukauskaitė bei Daiva Petrulienė. Mokiniai  individualiai  ir klasėse garsiai skaitė metų knygos rinkimuose   dalyvaujančias vaikų knygas:  Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“, Gendručio Morkūno knygą „Traškančios žvaigždės“, Jurgos Batrukonytės knygą „Filmukai“, Selemono Paltanavičiaus knygą „Maži ežiuko sapnai“, Nadės Kovaliovos knygą „Meškis ir žąsis“.  Perskaitę knygas, balsavo ir išrinko pačią įdomiausią knygą: A. Jurašiaus  „Akmenukų pasakos“.
Pagal šios pasakos knygos veikėjus piešė knygą-armoniką, kurią pristatė  Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje organizuotame renginyje „Aš ir Tu: paskaitykime kartu“. Šiame renginyje mokiniai stebėjo ir kitų mokyklų populiariausių knygų pristatymus. Paskui visi kartu, balsuodami saldainiais, rinkome įdomiausią knygą. Dauguma balsu surinko, ta pati knyga kaip ir mūsų mokykloje. Kol komisija skaičiavo balsus, žaidėme žaidimą: sukurk iš 8 žodžių eilėraštį. Mūsų mokyklos mokiniams ši užduotis labai patiko.
Kai nusifotografavome su knyga „nugalėtoja“, valgydami saldainius,  skirstėmės į namus.

Jei kartais patingėsite skaityti, bet norėsite išgirsti nors ištrauką iš rinkimuose dalyvaujančių knygų, tai galite padaryti LRT svetainėje – adresas http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013467952

Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė