Informacijos paieškos būdai bibliotekoje. 3 c kl.

Spalio 28 d. 3 c klasės mokiniai sugužėjo į biblioteką, prisiminti, ką reikia žinoti norint rasti norimą knygą. Pamokos pradžioje mokiniams priminėme, kad šie metai yra paskirti Lietuvoje bibliotekų metai. Kokias funkcijas atlieka biblioteka. Po to smagiai apžiūrėjome 10 pasaulyje gražiausių bibliotekų. Nepamiršome apžiūrėti ir Vilniaus universitetų bibliotekų.
Toliau aiškinamės, kad bibliotekoje sudėtos knygos yra pagal abėcėlinį ir sisteminį katalogą. Kad dažniausiai mokiniai ieško knygučių pagal abėcėlę. Apžiūrinėjome esantį bibliotekos  katalogą bei nagrinėjome kaip susideda kataloginė kortelė. Kokios buvo anksčiau kataloginės kortelės, kokios dabar yra. Su mokiniais padiskutavome, kad dabar dauguma bibliotekose nebėra popierinių kataloginių kortelių, jas keičia elektroninės kataloginės kortelės.
Smagiausia pamokos dalis buvo praktinė dalis. Pirmoje dalyje mokiniai turėjo prisiminti abėcėlę ir sustoji pagal ją eilėje.  Po to pasakyti iš tos raidės knygos pavadinimą ar skaitytą sakmę, padavimą, legendą. Antroje dalyje reikėjo surasti knygą lentynose pagal išsitrauktą knygos pavadinimą, autorių. Buvo mokinių, kad rado net 3 knygas, buvo kuriems ir reikėjo pagalbos.

Bibliotekininkė Alma Viduolienė