Tyrėjų naktis. Knygos atsiradimas

Į Lietuvoje vykstančią akciją „Tyrėjų diena“ įsitraukė ir mūsų mokyklos biblioteka. Tyrime dalyvavo 6 c kl. mokiniai.
Dalyvaudami tyrime žiūrėjome pasakojimą apie rankraštinę knygą. Nagrinėjome ir diskutavome, kaip buvo rašoma senoji knyga, kuo ji išsiskiria iš dabartinių knygų. Aiškinomės, kokia buvo pirmoji lietuviška knyga, kur ir kaip ji saugoma. Mokyklos bibliotekoje apžiūrėjome Mažvydo „Katekizmą“.  Ieškojome seniausios bibliotekoje esančios knygos – grožinės literatūros ar vadovėlio. Suskaičiavome, kiek jų yra. Diskutavome, kuo jos skiriasi nuo matytų knygų pasakojime. Mokiniai atsakinėjo į klausimus. Neapsiėjome ir be prizų: kas teisingiausiai atsakinėjo, biblioteka padovanojo knygų skirtukus.

Bibliotekininkė A. Viduolienė