Susitikimas su su aktoriumi ir bardu Gediminu Storpirščiu

Lapkričio 20 dieną įvyko Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos paskutinis projekto „Veidu į paauglius“ renginys, kurio svečias buvo Gediminas Storpirštis – žinomas teatro ir kino aktorius, dainuojamosios poezijos koncertų organizatorius ir dalyvis, dažnai dar vadinamas bardų atgimimo tėvu, nes G. Storpirštis puoselėja dainuojamosios poezijos kultūrą organizuodamas itin populiarius dainuojamosios poezijos svetainės koncertus, yra Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ bei dainuojamosios poezijos festivalio „Purpurinis vakaras“ meno vadovas.

Biržų pilies menėje susirinkusiam Biržų jaunimui, kurio gretose buvo gausus mūsų mokyklos 8 – 10 klasių mokinių būrys, aktorius pasakojo apie mūsų kraštiečius  J.Strielkūną bei J.Meką, skaitė jų poeziją, dainavo dainas, parašytas pagal šių poetų eiles. Penktąją Vytauto Kernagio vardo gitarą prieš mėnesį pelnęs bardas Gediminas Storpirštis jaunimą renginio metu sugebėjo įtraukti į veiklą – šie ne tik lingavo, plojo ir dainavo, bet ir atsakinėjo į klausimus. Aktyviausiai renginio dalyvei, mūsų mokinei dešimtokei Giedrei, buvo įteiktas prizas – paties aktoriaus dainų kompaktas. Neįprastas renginys, parodęs, jog į poeziją galima pažiūrėti kitaip, baigėsi smagia, pagal poeto Liutauro Degėsio žodžius parašyta daina.

Mokytoja M.Valančienė