6 kl. pamokos. Knygos atsiradimas

Vasario 15 d.  6 kl. lietuvių ir literatūros pamokos vyko bibliotekoje. Pamokų tikslas – prisiminti kokia yra pirmoji lietuviška knyga ir kaip buvo sudarinėjamos senosios knygos. Pamokos pradžioje mokiniai prisiminė kokia buvo išleista pirmoji lietuviška  knyga ir pirmoji lietuviška grožinė knyga. Toliau žiūrėjome  pasakojimą apie rankraštinę  – senąją  knygą. Žiūrėdami dokumentinį filmą mokinai atsakinėjo į bibliotekos vedėjos užduotus klausimus. Nagrinėjome ir diskutavome, kaip buvo rašoma senoji knyga, kuo ji išsiskiria iš dabartinių knygų. Aiškinomės, kur dabar  ir kaip saugoma  pirmoji lietuviška knyga. Mokyklos bibliotekoje apžiūrėjome Mažvydo „Katekizmą“, K. Donelaičio knygą „Metai“.  Ieškojome seniausios bibliotekoje esančios knygos – grožinės literatūros ir vadovėlio. Suskaičiavome, kiek jų yra. Diskutavome, kuo jos skiriasi nuo matytų knygų pasakojime. 

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė

Akcija „Metų knygos rinkimai 2017“

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.
Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.
Šį akcija vyko ir mūsų  mokykloje. Joje dalyvavo ketvirtos klasės mokiniai. Visą sausio mėn. mokiniai skaitė akcijoje siūlomas vaikų penketukų knygas ir rinko pačią įdomiausią metų knygą, piešė piešinius. Dauguma balsų pelnė Gajos Gunos Eklės knyga „Brolis, kurio nereikėjo.
Su šia knyga, vasario 14 d., vykome į Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos organizuojamą renginį „Vaikų Metų knygos rinkimai 2017 „Laimės degustacija““. Renginys prasidėjo labai linksmai – Muzikine knygos iliustracija. Po muzikinės iliustracijos kiekviena mokykla pristatinėjo savo išrinktą knygą. Atėjo metas pačiam atsakingiausiam momentui – balsavimui. Reikėjo išrinkti 2017 vaikų kategorijoje metų knygą. Organizatoriai išdalino mokiniams po laimės sausainį ir prašė jų nesuvalgyti, bet su jais prabalsuoti. Kol buvo skaičiuojami „sausainiai – taškai“, vyko viktorina. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, kurie atspindėjo šių metų knygų rinkimus. Mūsų mokyklai neblogai sekėsi atsakinėti į klausimus, tad mokiniai prisirinko prizų – knygų. Pasibaigus viktorinai paaiškėjo, kad 2017 Metų knyga Biržų Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje yra Virgio Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“.
Renginio pabaigoje gavome padėkas ir  po išsvajotą „laimės sausainį“. Kol valgėme sausainį parašėme linkėjimus – pažadus Lietuvai. Mokiniams smagu skaityti ir dalyvauti tokiuose renginiuose. 

Dėkoju 4 kl. mokytojoms Astrai Petronienei, Danguolei Averinaitei ir Eglei Karaliūnienei už pagalbą vykdant šią akciją. 

 Bibliotekos vedėja

Lietuvos atkūrimo dienai atminti – „Vasario 16″

Vasario 14-20 d., bibliotekoje, vyksta literatūrinė paroda skirta Lietuvos atkūrimo dienai atminti – „Vasario – 16″.

Kviečiame apsilankyti.

Svečiuose „Nieko rimto“ leidykla

Vasario 7 d. vyko susitikimas su „Nieko rimto“ atstovu, kuris pristatė naujai išleistas knygutes. Ypač mokiniai susidomėjo interaktyviomis knygutėmis. 
Po pristatymo  vyko knygų mugė-pardavimas, kurios metu galima buvo įsigyti knygelių ir kitų suvenyrų. Smagu tai, kad iš leidyklos atstovo mokyklos biblioteka gavo dovanų Sinikkos Napolos ir Tiinos Napolos knygą „Benas būgnelis ir makaronplaukė“ 

„Sigitui Gedai – 75“

Nuo vasario 5 d. iki  vasario 13 d., bibliotekoje, vyksta literatūrinė paroda skirta  poetui, dramaturgui, kritikui, vertėjui, eseistui „Sigitui Gedai – 75“

Prašome apsilankyti.

5 b kl. skaitymo įgūdžių pamoka „Smulkioji tautosaka“

Vasario 2 d. mokyklos bibliotekoje 5 b kl. vyko lietuvių literatūros pamoka „Smulkioji tautosaka“. Pamokos metu mokytoja Loreta Baronienė su mokiniais aiškinosi kas yra smulkioji tautosaka, kokie žanrai jai priklauso.   
Pamokos eigoje bibliotekos vedėja Alma Viduolienė papasakojo, kokias turi biblioteka knygas apie mįsles, minkles, priežodžius, patarles, skaičiuotes, anekdotus.  Pristatė kuriose knygose yra paminėtos Biržų krašto smulkioji tautosaka.
Po bibliotekininkės pasakojimo kiekvienas mokinys traukė bibliotekos vedėjos paruoštą užduotį ir ieškojo atsakymo. Atsakymus pristatė savo klasės draugams ir mokytojai. Mokiniams smagu buvo išskaičiuoti skaičiuotėmis kas pristatys savo surinktą medžiagą.
Taip ugdėme skaitymo įgūdžius.

Skaitymo popietė „Mes augame su pasaka“ – 3 b ir 7 c kl. mok.

Vasario 1 d. 3 b kl. ir 7 c kl. mokiniai su mokytojomis Prane Buikiene ir Aurelija Stakioniene lankėsi bibliotekoje, kurioje vyko skaitymo popietė „Mes augame su pasaka“. 
Popietės pradžioje bibliotekos vedėja perskaitė ištrauka apie pasaką iš K. Kasperavičiaus „Skrendančios knygos“. Taip pat kartu su mokiniais diskutavo iš kur atsirado pasakos, kokios rūšies jos būna, kas sukaupta pasakose, kaip dažniausiai baigiasi pasaka, kodėl nuskriaustieji pasakose dažnai tampa nugalėtojai.  Po to, bibliotekos vedėjai į pagalbą atėjo 7 c kl. mokiniai, kurie trečiokams skaitė  pasakas. Mokiniams labai patiko septintokų sekamos pasakos.
Pasiklausę pasakų ėjome prie pasakų lentynos, ten ieškojome įvairių šalių pasakų, nepamiršome lietuvių liaudies  pasakų ir kitų autorinių pasakų, tokių kaip Anderseno, J. Avyžiaus ir kt.
Pati smagiausia užduotis mokiniams buvo atspėti pasaka ir jos herojus, prisiminti, kaip baigėsi pasaka. O atspėjusiems – mokiniai gavo dovanų po skirtuką.

 

„Antanui Maceinai – 110“

Nuo sausio 29 iki  vasario 5 d., bibliotekoje, vyksta literatūrinė paroda skirta  žymiausiam Lietuvos filosofui „Antanui Maceinai – 110“

Prašome apsilankyti.

Skaitymo popietė „Mes augame su pasaka“ – 3 a ir 7 a kl. mok.

Sausio 29 d. 3 a kl. ir 7 a kl. mokiniai su mokytojomis Asta Petrusevičiene ir Aurelija Stakioniene lankėsi bibliotekoje, kurioje vyko skaitymo popietė „Mes augame su pasaka“. 
Popietės pradžioje bibliotekos vedėja perskaitė ištrauka apie pasaką iš K. Kasperavičiaus „Skrendančios knygos“. Taip pat kartu su mokiniais diskutavo iš kur atsirado pasakos, kokios rūšies jos būna, kas sukaupta pasakose, kaip dažniausiai baigiasi pasaka, kodėl nuskriaustieji pasakose dažnai tampa nugalėtojai.  Po to, bibliotekos vedėjai į pagalbą atėjo 7 a kl. mokiniai, kurie trečiokams skaitė  pasakas. Mokiniams labai patiko septintokų sekamos pasakos.
Pasiklausę pasakų ėjome prie pasakų lentynos, ten ieškojome įvairių šalių pasakų, nepamiršome lietuvių liaudies  pasakų ir kitų autorinių pasakų, tokių kaip Anderseno, J. Avyžiaus ir kt.
Pati smagiausia užduotis mokiniams buvo atspėti pasaka ir jos herojus, prisiminti, kaip baigėsi pasaka.

5 a kl. skaitymo įgūdžių pamoka „Smulkioji tautosaka“

Sausio 29 d. mokyklos bibliotekoje 5 a kl. vyko lietuvių literatūros pamoka „Smulkioji tautosaka“. Pamokos metu mokytoja Loreta Baronienė su mokiniais aiškinosi kas yra smulkioji tautosaka, kokie žanrai jai priklauso.   
Pamokos eigoje bibliotekos vedėja Alma Viduolienė papasakojo, kokias turi biblioteka knygas apie mįsles, minkles, priežodžius, patarles, skaičiuotes, anekdotus.  Pristatė kuriose knygose yra paminėtos Biržų krašto smulkioji tautosaka.
Po bibliotekininkės pasakojimo kiekvienas mokinys traukė bibliotekos vedėjos paruoštą užduotį ir ieškojo atsakymo. Atsakymus pristatė savo klasės draugams ir mokytojai. 
Taip ugdėme skaitymo įgūdžius.