Velykinė atvirukų paroda „Riedėk, marguti“

Balandžio 18-30 d.d. bibliotekoje vyksta 14-4 kl. velykinė atvirukų ir darbų paroda „Riedėk, marguti“. 1- 4 kl.

„Romualdui Granauskui – 80“.

Balandžio 18–27 d. d. bibliotekoje vyksta literatūrinė paroda „Romualdui Granauskui – 80“. Kviečiame apsilankyti. 

8 kl. Informacijos paieškos būdai bibliotekoje

Balandžio 12 ir 18 d. mokyklos bibliotekoje vyko integruotos lietuvių kalbos ir literatūros pamoka aštuntokams tema: „Informacijos paieškos būdai bibliotekoje“.
Pamokos metu mokiniai sužinojo, kokias  funkcijas atlieka biblioteka, pagal kokią sistemą sudėtos knygos.  Bibliotekos vedėja išaiškino  ir parodė kas yra vadinama katalogu, katalogine kortele, papasakojo, kokios anksčiau buvo kataloginės kortelės, kokios yra dabar. Su mokiniais išsiaiškinome, kad dabar bibliotekose popierines katalogines korteles pakeitė elektroninės. Mokiniai susidomėję tyrinėjo mokyklos bibliotekos  katalogą, elektronines užklausas.
Antrą pamokos dalį mokiniai atliko praktinę užduotį: išsitraukė bibliotekos  vedėjos paruoštas katalogines korteles, grožinės ir sisteminės literatūros, kuriomis naudodamiesi ieškojo nurodytų knygų. Buvo mokinių, kurie rado knygas greitai, tačiau buvo ir tokių, kuriems prireikė ir mokytojos, ir bibliotekininkės pagalbos.
Manau, tokia pamoka buvo naudinga ir įdomi. Šioje pamokoje mokiniai ne tik išmoko naudotis bibliotekos teikiamomis galimybėmis, bet ir suprato, kad bibliotekose esanti sistema gana sudėtina, o bibliotekininkės darbas yra įdomus, tačiau nelengvas. 

„Jonui Biliūnui – 140“

Balandžio 11–17 d. d. bibliotekoje vyksta literatūrinė paroda „Jonui Biliūnui – 140“. Kviečiame apsilankyti. 

Netradicinė literatūros pamoka, skirta Pasaulinei poezijos dienai. Poezija devintokams.

Kovo 21 d. paskelbta  Pasauline poezijos diena.  Tą dieną 9  klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja J. L. Šatiene susirinko į biblioteką  – vyko netradicinė poezijos pamoka. Pamokos pradžioje mokiniai apžiūrėjo  literatūrinę parodą,  skirtą  Pasaulinei poezijos  dienai paminėti.  Po to bibliotekos vedėja A. Viduolienė mokiniams papasakojo šios dienos istoriją:  kelintais metais ir kas nutarė šią dieną  paskelbti Pasauline poezijos diena,  kur ji buvo pirmąkart paminėta bei  iš kur kilo poezija,  kokia poetų misija nuo Antikos laikų, kokie poetai laikomi poezijos pradininkais. Bibliotekos vedėja priminė garsiausius Biržų krašto poetus. Mokiniai pamokos metu klausėsi įvairių Biržų krašto poetų eilėraščių įgarsintų įrašų.

Mokytoja mokiniams priminė, kokie yra lyrikos žanrai,  kuo  įdomūs šiuolaikiniai eilėraščiai. Tada mokiniai atliko namų užduotį: pristatė vieno iš trijų Biržų krašto poetų kūrybą ir atliko klasės užduotį. Gavę eilėraščio analizės planą ir eilėraštį, dirbdami grupėmis jį turėjo išnagrinėti. Po to buvo aptarti Kazio Binkio, Jono Meko ir Jono Strielkūno eilėraščiai.

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė, literatūros ir lietuvių k. mokytoja J. L. Šatienė

Netradicinė pamoka ,,Senovinės knygos atsiradimas” 6 a kl.

‘Kovo 6 d.  6 a kl. mokiniams literatūros pamoka vyko bibliotekoje. Pamokos tikslas – prisiminti kokia yra pirmoji lietuviška knyga ir kaip buvo sudarinėjamos senosios knygos.

Pamokos pradžioje mokiniai prisiminė kokia buvo išleista pirmoji lietuviška knyga ir pirmoji lietuviška grožinė knyga. Toliau žiūrėjome  pasakojimą apie rankraštinę  – senąją  knygą.

Žiūrėdami dokumentinį filmą mokinai atsakinėjo į bibliotekos vedėjos užduotus klausimus. Nagrinėjome ir diskutavome, kaip buvo rašoma senoji knyga, kuo ji išsiskiria iš dabartinių knygų. Aiškinomės, kur dabar  ir kaip saugoma  pirmoji lietuviška knyga. Mokyklos bibliotekoje apžiūrėjome Mažvydo „Katekizmą“, K. Donelaičio knygą „Metai“.  Ieškojome seniausios bibliotekoje esančios knygos – grožinės literatūros ir vadovėlio. Suskaičiavome, kiek jų yra. Diskutavome, kuo jos skiriasi nuo matytų knygų pasakojime.