Enciklopedijų lobynuose: paukščiai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 2 a klasės mokiniams bibliotekoje

Gegužės 10 d. 2 a klasė  su mokytoja Egle Nemaniene lankėsi  bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su enciklopedijomis, kuriose galima rasti įvairios informacijos apie įvairius paukščius. Taip pat, paaiškino, kaip ieškoti reikiamos informacijos enciklopedijose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti.
Išklausę pasakojimą apie informacijos paieškąenciklopedijose mokiniai aktyviai ieškojo, pagal gautas užduotis, informacijos. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Suradę informaciją mokiniai skaitė ir  klasės draugams pasakojo, ką naujo sužinojo apie paukščius.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.  

 

Raiškaus skaitymo konkursas Aušroje

Kovo 8-9 d., mokykloje, vyko 1-4 kl.   „Raiškiojo skaitymo konkursas“. Jame dalyvavo  43 mokiniai.

I vietas užėmė

1 c  kl.  Urtė Mitrochinaitė
2 b  kl. Jokūbas Šešeika
3 b kl. Rusnė Michejevaitė
4 a kl. Ūla Kurlianskaitė

II vietas užėmė:
1 c  kl. Gabrielė Karaliūnaitė
1 c kl. Vakarė Švėgždaitė

2 b kl. Žiedė Pakalnytė
2 c kl. Smiltė Koplūnaitė

3 a kl. Gustė Rauckytė
4 a kl. Viltė Galvelytė

III vietas užėmė:
1 a kl. Viltė Pugžlytė
1 b kl. Adelė Nevieraitė
2 c  kl. Vestina Kėželytė
2 b  kl. Marijus Aukštikalnis
3 b kl. Pija Lapėnaitė
4 a kl. Rokas Jakutis

Sveikiname nugalėtojus. Pirmų vietų nugalėtojai patenka į rajoninį raiškiojo skaitymo konkursą. Linkime pasiekti gerų rezultatų.

Enciklopedijų lobynuose: Lietuvos miestai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 2 c klasės mokiniams bibliotekoje

Gegužės 7 d. 2 c klasės mokiniais  su mokytoja Rima Viederienė lankėsi  bibliotekoje. Vyko integruotą pasaulio pažinimo pamoka „Lietuvos miestai“.
Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su enciklopedijomis, kuriose galima rasti įvairios informacijos apie Lietuvos mietsai. Paaiškino, kaip ieškoti reikiamos informacijos enciklopedijose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti. Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką enciklopedijose mokiniai aktyviai ieškojo sau tinkamos informacijos. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Suradę informaciją mokiniai skaitė ir  klasės draugams pasakojo, ką naujo sužinojo apie surastus Lietuvos miestus.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.  

7 kl. Informacijos paieškos būdai bibliotekoje

Gegužės 3-4 dienomis mokyklos bibliotekoje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros pamoka septintokams tema: „Informacijos paieškos būdai bibliotekoje“.
Pamokos metu mokiniai sužinojo, kokias  funkcijas atlieka biblioteka, pagal kokią sistemą sudėtos knygos.  Bibliotekos vedėja išaiškino  ir parodė kas yra vadinama katalogu, katalogine kortele, papasakojo, kokios anksčiau buvo kataloginės kortelės, kokios yra dabar. Su mokiniais išsiaiškinome, kad dabar bibliotekose popierines katalogines korteles pakeitė elektroninės. Mokiniai susidomėję tyrinėjo mokyklos bibliotekos  katalogą, elektronines užklausas.
Antrą pamokos dalį mokiniai atliko praktinę užduotį: išsitraukė bibliotekos  vedėjos paruoštas katalogines korteles, grožinės ir sisteminės literatūros, kuriomis naudodamiesi ieškojo nurodytų knygų. Buvo mokinių, kurie rado knygas greitai, tačiau buvo ir tokių, kuriems prireikė ir mokytojos, ir bibliotekininkės pagalbos.
Manau, tokia pamoka buvo naudinga ir įdomi. Šioje pamokoje mokiniai ne tik išmoko naudotis bibliotekos teikiamomis galimybėmis, bet ir suprato, kad bibliotekose esanti sistema gana sudėtina, o bibliotekininkės darbas yra įdomus, tačiau nelengvas. 

Enciklopedijų lobynuose: medžiai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 2 b klasės mokiniams bibliotekoje

Gegužės 5 d. 2 b klasė  su mokytoja Gražina Trečiokiene lankėsi  bibliotekoje.

Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su enciklopedijomis, kuriose galima rasti įvairios informacijos apie įvairius medžius. Paaiškino, kaip ieškoti reikiamos informacijos enciklopedijose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti. Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką enciklopedijose mokiniai aktyviai ieškojo sau tinkamos informacijos. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Suradę informaciją mokiniai skaitė ir  klasės draugams pasakojo, ką naujo sužinojo apie surastus medžius.

Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.  

9 a pamoka „Skaitome poezija“

Balandžio 27 d. 9 a kl. mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros   mokytoja A. Stakionine susirinko į biblioteką  – vyko  netradicinė poezijos skaitymo pamoka.  Pamokos pradžioje bibliotekos vedėja A. Viduolienė mokiniams papasakojo kaip bibliotekoje galima surasti reikiamą poezijos knygą, kokiame skyriuje galima surasti informaciją apie poetus.  
Mokiniai gavo užduotį –  išsirinkti  vieną eilėraščių knygą bei susirasti trumpą informaciją apie pasirinktos knygos autorių.  Kai kuriems mokiniams surinkti informaciją apie poetą ,,padėjo“ kompiuteriai.  Atlikę  pirmąją užduotį,  mokiniai rinkosi eilėraštį, kurį reikės išmokti atmintinai. Refleksijos metu mokiniai  teigė  sužinoję apie įvairaus amžiaus  poetus, kaip bibliotekoje susirasti reikiamą informaciją apie poetus.

 

Enciklopedijų lobynuose: žemynai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 4 b klasės mokiniams bibliotekoje

Balandžio 27 d. 4 b  klasė  su mokytoja Astra Petroniene lankėsi bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su enciklopedijomis, kuriose galima rasti įvairios informacijos apie žemynus. Paaiškino, kaip ieškoti reikiamos informacijos enciklopedijose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti.
Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką enciklopedijose mokiniai buvo suskirstyti grupėmis, kurios aktyviai ieškojo sau tinkamos informacijos apie žemynus. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. 
Suradę informaciją mokiniai skaitė ir klasės draugams pasakojo, ką naujo sužinojo apie žemynus, jų miestus.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.  

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė

Enciklopedijų lobynuose: žemynai – skaitymo gebėjimų ir informacinių įgūdžių ugdymo pamoka 4 a klasės mokiniams bibliotekoje

Balandžio 25 d. 4 a  klasė  su mokytoja Danguole Averinaite lankėsi bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su enciklopedijomis, kuriose galima rasti įvairios informacijos apie žemynus. Paaiškino, kaip ieškoti reikiamos informacijos enciklopedijose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti.
Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką enciklopedijose mokiniai buvo suskirstyti grupėmis, kurios aktyviai ieškojo sau tinkamos informacijos apie žemynus. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Kai kuriems mokiniams pritrūko kantrybės ieškoti  informacijos enciklopedijose, tad reikiamą informaciją rado internete.
Suradę informaciją mokiniai skaitė ir klasės draugams pasakojo, ką naujo sužinojo apie žemynus, jų miestus.
Šio užsėmimo metu  ugdėme skaitymo gebėjimus ir informacinius įgūdžius.  

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė

Balandžio 23 d. – Pasaulinė knygos diena

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę (atsiradus televizijai ir internetui, žmonės mažiau skaito knygas) ir apginti autorių teises.
Prie šios dienos šventimo prisidėjo ir mūsų mokyklos pradinukai:
1 c kl. mokytoja Virginija Kruopienė;
3 b kl. mokytoja Pranė Buikienė;
4 c kl. mokytoja Eglė Karaliūnienė.

1 c klasės mokiniai turėdami knygą rankose rinkosi patogiausią vietą klasėje. Vietą kurioje galėtų skaityti. Kas sėdo į savo suolus, kas pasiėmė pagalvėles ir susibūrė klasės priekyje. Buvo ir norinčių skaityti atokiau nuo draugų. Tie vaikai susirado vietas klasės gale. Po 10 skaitymo minučių visi su knygomis sėdo į suolus. Teko pristatyti ką perskaitė: pasakyti knygelės pavadinimą, autorių ir apie ką spėjo paskaityti.  

Pasaulinę knygos dieną paminėjo ir   3 b klasės mokiniai. Jie  per lietuvių k. pamoką skaitė knygas, kurias atsinešė iš namų. Paskaitę 10 min, keliais sakiniais papasakojo apie ką skaitė. Kita lietuvių k. pamoka vyko mokyklos bibliotekoje. Bibliotekos vedėja jiems papasakojo apie Pasaulinę knygos dieną. Aiškino autorines teises. Paskui mokiniai rinkosi savo mėgstamiausią pasakas. Jas skaitė, pasakojo savo draugams. Piešė  iliustracijas iš perskaitytų pasakų knygų. Piešiniai yra eksponuojami bibliotekoje.

4 c kl. mokiniai vyko į lopšelį-darželį ir skaitė patiems mažiausiems trumpas istorijas.

Ačiū visiems už dalyvavimą minint Pasaulinės knygos dieną.

Bibliotekos vedėja A. Viduolienė