„Mykolui Sluckiui – 90“

Spalio 21-25 d. bibliotekoje, vyksta literatūrinė paroda skirta „Mykolui Sluckiui -90“. Kviečiame apsilankyti.

Informacinių įgūdžių ugdymo pamokos 7-ųjų klasių mokiniams: žodynų ir žinynų lobynai

Spalio 16-17 d.  7-ųjų  klasių mokiniai  su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Laisvūne Šatiene lankėsi mokyklos bibliotekoje. Tai buvo netradicinė pamoka, kurios metu septintokai sužinojo apie žodynų ir žinynų įvairovę, sandarą bei atliko įvairias užduotis. Mokytoja mokiniams priminė lietuvių kalbos tyrinėjimo pradžią, pirmųjų žodynų misiją ir autorius bei paragino pamąstyti, kodėl šiandien reikalingi žinynai ir žodynai ir kaip nepaklysti informacinio srauto gausoje.
Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su bibliotekoje esančiais žodynais ir žinynais, kokia informacija juose slepiasi ir kaip ji išdėstyta. Taip pat paaiškino, kaip reiktų ieškoti reikiamos informacijos ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti. Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką žodynuose ir žinynuose, mokiniai aktyviai atliko bibliotekos vedėjos nurodytas užduotis. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Suradę informaciją, mokiniai užsirašė sąsiuviniuose. Kartu su mokytoja aptarė, kodėl svarbu naudotis ne tik šiuolaikinių technologijų teikiamomis informacijos paieškos galimybėmis, bet ir tradiciškai mokėti rasti informaciją žodynuose bei žinynuose.
Šio netradicinio užsėmimo metu mokiniai susipažino su žodynų ir žinynų įvairove,  ugdėsi  informacinius įgūdžius ir mokėjimo mokytis kompetenciją.  

„Otfrydui Proisleriui – 95“

Spalio 15-20  d., bibliotekoje, vyksta literatūrinė paroda skirta vokiečių vaikų literatūros rašytojui  Otfrydui Proisleriui – 95“

Prašome apsilankyti.

2 c kl. skaitymo įgūdžių ugdymo pamoka: garsiai skaitome pasakas apie gyvūnus

Spalio 12 d. 2 c kl. mokiniai su mokytoja Virginija Kruopiene susirinko bibliotekoje skaityti  pasakų apie gyvūnus. Mokiniai skaitė dvi pasakas: „Vilkas ir siuvėjas“ ir „Ožka ir vilkas“. Kiekvienas mokinys skaitė po kelius sakinius. Perskaitę pasakas mokiniai kartu su mokytoja aptarė šios skyrelio veikėjus, veiksmus. O bibliotekos vedėja klausėsi skaitančių mokinių ir rinko pačius geriausius skaitančius vaikus. Geriausiai skaitantiems vaikams dovanojo knygų skirtukus bei kitus vaikus kvietė dažniau lankytis bibliotekoje ir daugiau skaityti.

2 b kl. skaitymo įgūdžių ugdymo pamoka: garsiai skaitome V. Petkevičiaus „Gilės nuotykiai ydų šalyje“ knygą

Spalio 12 d. 2 b kl. mokiniai su mokytoja Daiva Petrulienė susirinko bibliotekoje skaityti  V. Petkevičiaus „Gilės nuotykiai ydų šalyje“ knygos skyrelio „Gilės mokslai“. Tik šį kartą mokiniai  ne  tik patys skaitė, bet klausėsi, kaip jiems skaito  bibliotekos vedėja  Alma Viduolienė. Perskaitę skyrelį mokiniai kartu su mokytoja aptarė šios skyrelio veikėjus, veiksmus. Be to atliko užduotį, kur dėliojo sakinius pagal perskaityto skyrelio eiliškumą. Po atliktos užduoties mokiniai grįžo į klasę ir  piešė šios skyrelio fragmentą. 

Svečiuose leidykla „Nieko rimto“

Spalio 11 d. mokykloje lankėsi leidykla „Nieko rimto“, kurį pristatė mokiniams naujai išleistas knygutes. Po pristatymo  vyko knygų mugė-pardavimas, kurios metu galima buvo įsigyti knygelių ir kitų suvenyrų.

„Nieko rimto“ leidyklos atstovas mokyklos bibliotekai padovanojo knygą Kristinos Ohlsson „Sidabrinis vaikas“ ir literatūrinį žurnalą „Laimiukas“. Ačiū leidyklai už dovanas.

7 kl. netradicinės muzikos pamokos bibliotekoje

Spalio 10 d.  7  klasių mokiniai  su muzikos mokytoja Jolanta Stasiūniene lankėsi mokyklos  bibliotekoje. Pamokos tema – muzikologas.

Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė parinko ir pristatė knygas, enciklopedijas, kur galima rasti informacijos apie muzikologija bei muzikologus. O muzikos mokytoja mokiniams davė užduotį, kur reikėjo „tapti“ muzikologu ir parašyti straipsnį apie muzikologą, muzikinę laidą, kompozitorių, sukurta muziką arba apie pasirinktą muzikos instrumentą.

 

 

Informacinių įgūdžių ugdymo pamokos 8 klasių mokiniams: žodynų ir žinynų lobynai

Spalio 2-3 d.  8  klasių mokiniai  su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aurelija Stakioniene lankėsi mokyklos  bibliotekoje.  Mokytoja mokiniams  paskelbė pamokos tikslus, kaip ir kur galima ieškoti informacijos, kodėl reikalingi žinynai ir žodynai.  Mokiniai iš anksto tokiai pamokai ruošėsi – aiškinosi, kuo skiriasi žodynas ir žinynas. 
Bibliotekos vedėja Alma Viduolienė mokinius supažindino su bibliotekoje esančiais žodynais ir žinynais, kokia informacija juose slepiasi ir kaip išdėstyta.  Tai pat paaiškino, kaip reikia ieškoti reikiamos informacijos žodynuose bei žinynuose  ir pasiūlė greičiausią būdą, kaip ją galima surasti. Išklausę pasakojimą apie informacijos paiešką žodynuose ir žinynuose, mokiniai aktyviai atliko bibliotekos vedėjos nurodytas užduotis. Jiems gelbėjo ne tik bibliotekos vedėja, bet ir jų mokytoja. Suradę informaciją, mokiniai užsirašė sąsiuviniuose. Kartu su mokytoja aptarė, kodėl svarbu naudotis ne tik informacinių technologijų teikiamomis informacijos paieškos galimybėmis, bet ir tradiciškai mokėti rasti informaciją žodynuose bei žinynuose. Šio užsėmimo metu mokiniai susipažino su žodynų ir žinynų įvairove,  ugdėsi  informacinius įgūdžius ir mokėjimo mokytis kompetenciją.  

„Liutaurui Degėsiui – 65“

Spalio 1-5  d., bibliotekoje, vyksta literatūrinė paroda skirta poetui, filosofui, Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) Filosofijos katedros docentui „Liutaurui Degėsiui – 65“

Prašome apsilankyti.

6 c kl. netradicinė literatūros pamoka bibliotekoje

Rugsėjo 20 d. bibliotekoje lankėsi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  Danutė Laumienė su 6 c kl. mokiniais.  Vyko netradicinė literatūros pamoka, skirta Lietuvos rašytojui, spaudos darbuotojui, literatūros istorikui, kritikui, visuomenės veikėjui, pedagogui, kunigui Juozui Tumui – Vaižgantui. 
Pamokos pradžioje mokiniai su mokytoja aptarė, ką jau yra sužinoję ir išmokę apie rašytoją. Bibliotekos vedėja parodė ir papasakojo apie Vaižganto išleistas grožines knygas bei raštus, kurie  yra  mokyklos bibliotekoje. Mokiniai domėjosi knygomis, mokytoja pasakojo, kokius kūrinius teks nagrinėti vyresnėse klasėse. Pamokos pabaigoje mokytoja paskaitė ištrauką  iš Vaižganto knygos „Napalys darbus dirba“, trumpai aptarė veikėjus ir veiksmus.
Po to mokiniai linksmai sudainavo lietuvių liaudies dainą apie linelį, nes jau buvo išsiaiškinę, kad Vaižganto literatūrinis pseudonimas siejamas su Vaižgantu – gamtos globėju, linų Dievu.